FinExpert.e15.cz

AXA podepsala Evropskou chartu bezpečnosti silničního provozu

Praha, 3. února 2011

Skupina AXA připojila v Bruselu svůj podpis pod Evropskou chartu bezpečnosti silničního provozu. Tento dokument je součástí Evropského akčního programu pro bezpečnost silničního provozu, jehož cílem je podpořit podniky a komunity v aktivních snahách o snížení počtu dopravních nehod v Evropě.

Evropská charta bezpečnosti silničního provozu, kterou v roce 2004 vytvořila Evropská komise, je platformou, k níž se mohou aktivně připojovat podniky, nevládní a výzkumné organizace nebo veřejné instituce. Podpisem Charty se každý signatář veřejně zavazuje přijímat konkrétní opatření a sdílet své nejlepší postupy s cílem zvýšit bezpečnost na silnicích (chování účastníků silničního provozu, bezpečnost vozidel i dopravní infrastruktury, obchodní cesty a výzkum nehod).

„Podle Průzkumu bezpečnosti silničního provozu pro skupinu AXA považuje 95 % evropských řidičů iniciativy v oblasti bezpečnosti silničního provozu za důležité. Mnozí z nich si rovněž myslí, že by se pojišťovny měly v této oblasti angažovat. Podpisem Charty skupina vyjadřuje AXA svůj záměr využít svých odborných znalostí v oboru pojišťovnictví ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu v celé Evropě,“ říká François Bucchini, generální ředitel globálního neživotního pojištění skupiny AXA.

Alice Steenland, ředitelka odboru společenské odpovědnosti společnosti AXA, která se podpisu Charty v Bruselu zúčastnila, dodává: „Tento krok souvisí se záměrem Skupiny  oblasti prevence nehod: každá dceřiná společnost skupiny AXA v Evropě realizuje nejméně jednu rozsáhlejší iniciativu zaměřenou na podporu bezpečnosti silničního provozu, počínaje kampaněmi zaměřenými na zvýšení informovanosti až po začlenění prvků orientovaných na „prevenci“ do našich produktů a služeb.“

V roce 2009 přišlo v Evropské unii při dopravních nehodách o život více než 35 000 osob. Na každou osobu usmrcenou v důsledku dopravní nehody připadají odhadem čtyři další s celoživotními zdravotními následky, deset vážně zraněných a 40 lehce zraněných. K tomu je nutno připočíst celkové ekonomické dopady pro společnost ve výši přibližně 130 miliard eur za rok.
 

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená