FinExpert.e15.cz

AXA: Nadace Partnerství podpoří bezpečné cesty do škol

Nadace Partnerství vyhlašuje ve spolupráci s finanční skupinou AXA první ročník projektu bezpečných cest do škol s názvem Na Zelenou. Jeho cílem je zvýšit bezpečnost dětí při cestách do školy a motivovat je k dojíždění na kole či docházení pěšky. Pro pilotní rok projektu byly vybrány základní školy v Chroustovicích na Pardubicku, Veliši na Královéhradecku, Liberci a Klášterci nad Ohří. Od příštího roku pak budou moci žádat o podporu v otevřeném grantovém kole všechny základní a střední školy v ČR. Generálním partnerem projektu Na zelenou je finanční skupina AXA.

V České republice je každý rok usmrceno při dopravních nehodách zhruba 40 dětí. Z mezinárodních srovnání přitom vyplývá, že ČR vykazuje zhruba dvakrát až třikrát vyšší počet obětí dopravních nehod, než je obvyklé ve vyspělých západoevropských zemích. „V ČR je navíc stále podceňován vliv dopravního prostředí na nehodovost a přetrvává nechuť k opatřením, která by nějakým způsobem omezila automobilovou dopravu a pohodlí řidičů. Projekt Na zelenou je proto zaměřený nejen na zvyšování bezpečnosti dětí při cestách do a ze školy, ale i na motivaci k dojíždění do školy na kole nebo docházení pěšky,“ popisuje program Petr Šmíd z Nadace Partnerství.
 
Průběh samotného projektu je rozdělen do několika na sebe navazujících etapách. Nejprve každé dítě zakreslí s pomocí rodičů do připravené mapky svou obvyklou cestu do školy a vyznačí místa, která považuje za nebezpečná. Poté pracovní skupina vytvoří souhrnnou mapu okolí školy se všemi rizikovými místy a seznámí s ní místní policii a zastupitele. Na jejím základě bude zpracována studie dopravního řešení, kterou škola předá zástupcům města.

„Velmi intenzivně vnímáme počty dětských životů, které jsou každoročně zmařeny na našich silnicích. Z povahy oboru v němž působíme, považujeme za nutné a vhodné přispívat prostřednictvím tohoto projektu ke zlepšování těchto neblahých statistik a chránit životy dětí,“ říká ředitel PR a komunikace společnosti AXA Marek Zeman.

„Projekt Na Zelenou byl inspirován příklady z Velké Británie a čerpá ze zkušeností, které získalo občanské sdružení Pražské matky na šesti pražských základních školách. Podobný model jsme v minulém roce úspěšně uplatnili i na základní škole v Děčíně,“ dodává Šmíd.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená