FinExpert.e15.cz

AXA nabízí nové pojištění vozidel

Praha, 25. října 2010

Od 1. listopadu nabízí AXA pojišťovna pojištění vozidel za nových podmínek. Při určování pojistných sazeb povinného ručení i havarijního pojištění bude nyní jedním ze základních kritérií věk držitele vozidla. Zkušení řidiči díky tomu mohou získat lepší podmínky než mladí řidiči, u kterých je riziko nehody mnohem větší. Zavádí se rovněž 10% sleva za roční platbu pojistného. Stávajících klientů se tyto změny netýkají.

„Upravili jsme naši nabídku v oblasti pojištění vozidel tak, aby pojistné sazby co nejlépe odpovídaly rizikovosti jednotlivých řidičů. Díky tomu budou zkušení řidiči, u nichž je pravděpodobnost nehody relativně malá, platit až 2 krát nižší pojistné než řidiči, kteří teprve před nedávnem opustili autoškolu,“ uvedl Marek Zeman, ředitel PR a komunikace finanční skupiny AXA.

V platnosti zůstává zvýhodnění klientů z obcí s méně než 50 tisíci obyvateli. Ti platí nejnižší sazby povinného ručení i havarijního pojištění, nejvyšší sazby naopak mají řidiči z Prahy a okolí. U povinného ručení pak AXA i nadále určuje výslednou pojistnou sazbu především podle výkonu motoru, a nikoliv podle objemu válců jako většina ostatních pojišťoven. Majitelé některých vozidel, zejména s dieselovými motory, tak mohou ušetřit až několik tisíc korun ročně.

U havarijního pojištění dojde ke snížení počtu skupin vozů z deseti na tři (+ přívěsné vozíky). Nejlevnější sazby získají vlastníci vozidel z první skupiny, do které patří například značky Škoda, Renault, Hyundai, KIA, Citroën či Toyota.  

Modelový příklad:

Řidič 30 let z Turnova (PSČ 51101), vůz Škoda Octavia 1,9 TDi, 66 kW a již 8 let jezdí bez nehody, zaplatí u AXA pojišťovny 2 400 Kč.

Nově budou také zvýhodněni ti klienti, kteří platí pojistku svého vozidla naráz v jedné roční splátce. Získají 10 % slevu oproti běžnému pojistnému.

Novinky v pojištění vozidel jsou platné pro smlouvy uzavřené od 1. listopadu 2010, stávajících klientů se netýkají. „Očekáváme, že o naší novou nabídku budou mít zájem především zkušení řidiči z menších měst, v případě havarijního pojištění pak zejména majitelé běžných vozidel střední třídy,“ doplnil Marek Zeman.   

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená