FinExpert.e15.cz

AXA Group oznámila finanční pomoc postiženému Japonsku

Praha, 16. března 2011

Světová finanční skupina AXA Group vyjadřuje solidaritu a soustrast lidem v Japonsku zasaženým důsledky tragického zemětřesení. AXA Group i její japonská pobočka oznámily finanční podporu lidem v postižených oblastech.

Společnost AXA Japan na pomoc po zemětřesení věnuje částku ve výši 50 milionů jenů. AXA Group dále vytvoří dárcovský fond na pomoc Japonsku, do kterého sama přispěje částkou ve výši 1 milionu amerických dolarů.

AXA poskytuje v Japonsku životní pojištění (AXA Life Insurance a Nextia Life Insurance), pojištění motorových vozidel (AXA Direct), provozuje místní divize správy majetku AXA Investment Managers a AllianceBernstein, mezinárodní pojištění (AXA Assistance a AXA Corporate Solutions) a poskytování interních služeb (AXA Tech).

Prioritou skupiny AXA je zajištění bezpečnosti pracovníků a zachování co nejvyšší úrovně služeb poskytovaných klientům v Japonsku. Na základě předběžných informací a s přihlédnutím k tomu, že se situace stále rychle vyvíjí, AXA Group v současné době neočekává žádný podstatný přímý dopad způsobený povahou svých provozních jednotek v Japonsku.

Ke 14. březnu nebyly k dispozici žádné zprávy o ztrátách mezi více než 8 000 zaměstnanci skupiny AXA v Japonsku. Několik desítek z nich v nejvíce zasažených oblastech však nebylo kvůli kolapsu komunikačních systémů doposud kontaktováno. Společnost AXA Japan vytvořila pro zaměstnance v zasažených oblastech speciální podpůrný fond ve výši 50 milionů jenů. AXA Life Japan dále vyšle do poškozených míst podpůrné týmy, které budou nápomocny při obnovování činnosti v těchto oblastech.

Zaměstnanci skupiny AXA v Japonsku se nyní soustřeďují na zajišťování bezprostředních potřeb klientů a rychlé vyřizování pojistných událostí. Snaží se pomáhat i v případech úmrtí následkem úrazu a hospitalizací způsobených zemětřesením, které nejsou kryty pojištěním. Klienti mají možnost odkladu úhrady pojistného o šest měsíců, aby měli pojistné krytí i v době, kdy čelí finančním těžkostem. 

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená