FinExpert.e15.cz

AXA darovala 2 miliony korun na projekt Světluška

Praha, 11. listopadu 2010

Finanční skupina AXA věnovala Nadačnímu fondu Českého rozhlasu 2 miliony korun na projekt Světluška, jehož je již pátým rokem generálním partnerem. Předání symbolického šeku proběhlo na včerejším benefičním koncertě Světlo pro Světlušku. Kromě dvoumilionového daru se AXA v projektu Světluška angažuje i prostřednictvím dobrovolnické práce svých zaměstnanců a sbírky do kasiček na svých pobočkách.

„Je nám ctí, že můžeme s Nadačním fondem Českého rozhlasu již 5 let spolupracovat jako generální partner tak skvělého projektu, jakým je Světluška. Během té doby jsme darovali již celkem 10 milionů korun a díky transparentnímu systému příspěvků pro jednotlivce i organizace máme vždy jistotu, že se peníze dostanou tam, kde pomůžou nejlépe,“ uvedl Marek Zeman, ředitel PR a komunikace finanční skupiny AXA pro ČR a SR. Ten na benefičním koncertě Světlo pro Světlušku předal symbolický šek na 2 miliony korun Martině Kaderkové, ředitelce Nadačního fondu Českého rozhlasu.

„Velký dík patří našim zaměstnancům, kteří každoročně jako dobrovolníci stavějí Kavárnu POTMĚ a jejímu nevidomému personálu také pomáhají jako asistenti. A navíc v průběhu října společně s našimi klienty přispěli Světlušce téměř 25 tisíci korun do kasiček umístěných na našich pobočkách po celé ČR. Tato sbírka proběhla již počtvrté a letošní částka je doposud rekordní,“ dodal Marek Zeman.

O projetku Světluška

Hlavním smyslem Světlušky, projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu, je pomáhat lidem s těžkým zrakovým postižením. Prostředky získané z veřejné sbírky a od partnerů jsou rozdělovány neziskovým organizacím a zrakově postiženým jednotlivcům.  Součástí projektu je i Kavárna POTMĚ, kterou lze navštívit každý rok vždy v průběhu června na pražském Ovocném trhu.

V této kavárně vládne naprostá tma, ve které se jako personál pohybují nevidomí lidé. Každý návštěvník si zde může vyzkoušet, jak vnímají svět zrakově postižení, a zároveň si vychutnat výbornou kávu.

AXA a společenská odpovědnost

Podpora společensky odpovědných projektů je jednou z priorit finanční skupiny AXA. Vedle projektu Světluška se AXA jako generální partner angažuje rovněž v projektu Na zelenou, jehož cílem je zvyšovat bezpečnost dětí při jejich cestách do škol. AXA také spolupracuje s Nadací Křižovatka a vybavuje české nemocnice přístroji Babysense na monitoring dechu. Pomáhá tak bojovat proti syndromu náhlého úmrtí novorozenců.
 

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená