FinExpert.e15.cz

AXA: AXA nabídne svým zaměstnancům akcie ke zvýhodněnému úpisu

V rámci akce s názvem Shareplan 2008 nabídne finanční skupina AXA více než 100 tisícům svých zaměstnanců v různých zemích světa opět možnost odkupu nových akcií za zvýhodněnou cenu.

AXA chce tímto způsobem posílit vztahy se svými zaměstnanci a více je zainteresovat na budoucích hospodářských výsledcích skupiny. V loňském roce takto zaměstnanci skupiny AXA upsali 22 milionů akcií v celkové hodnotě přes 552 milionů eur.

„Nabídka zaměstnaneckých akcií má dva hlavní důvody. Na jedné straně je to benefit pro současné i bývalé zaměstnance, kteří tak dostanou stabilní a výnosné cenné papíry za zvýhodněnou cenu.Na druhé straně získají zaměstnanci bližší vztah ke skupině AXA a jejím hospodářským výsledkům, a budou tak ještě více motivováni ke špičkovým výkonům a prvotřídní péči o klienty. I díky tomu budeme schopni splnit cíl našeho projektu Ambice 2012 – stát se do roku 2012 celosvětově preferovanou společností v oblasti finančního zabezpečení,“ uvedl Henri de Castries, předseda představenstva skupiny AXA.

Zvýšení kapitálu, které umožňuje nabídku zaměstnaneckých akcií, bylo schváleno valnou hromadou akcionářů v dubnu letošního roku. Upisování bude probíhat na přelomu září a října. Zaměstnanci budou mít možnost využít jak klasické nabídky, tak tzv. plánu s pákovým efektem. V obou případech mohou akcie získat za zvýhodněnou cenu odpovídající 80 % (u klasické nabídky), resp. 86 %(u plánu s pákovým efektem) z referenční ceny akcií. Referenční cena bude určena na základě průměrných cen akcií skupiny AXA na pařížské burze v 20 obchodních dnech před zahájením upisování.

Nabídky zvýhodněného úpisu akcií skupiny AXA může využít více než 100 tisíc jejich zaměstnanců ve čtyřiceti zemích světa. Stejnou možnost mají i bývalí zaměstnanci, kteří odešli do důchodu. Shareplan 2008 navazuje na úspěšné programy z minulých let. Například v rámci Akciového plánu 2007 bylo upsáno 22 milionů akcií za více než 552 milionů eur. Po jeho skončení vlastnili zaměstnanci skupiny AXA přibližně 5,10 % akciového kapitálu a 6,29 % hlasovacích práv.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená