FinExpert.e15.cz

AXA: Aneta & hosté již počtvrté zpívají, tančí a hrají pro světlušku

Ve čtvrtek 20. listopadu se kostelem sv. Anny, Pražská křižovatka rozezní nejen benefiční Píseň pro Světlušku.

Pro ty, kteří nevidí a možná nikdy neuvidí přijdou koncertovat Aneta Langerová, Dan Bárta a Illustratosphere, Saša Rašilov a hudebníci, kteří sami nevidí, ale umějí rozmnožovat krásy našeho společného světa - Mário Bihári a Honza Jareš. Chybět nemohou nevidomé děti, které Světluška podporuje v rozvoji talentu. Radim Vojtek, Roberto Lombino, Sára Kaliášová, studenti Konzervatoře Jana Deyla a Školy Jaroslava Ježka pro zrakově postižené. Během večera předá Světlušce symbolický šek generální partner finanční skupina AXA.

Čtvrteční večer, který je pro Světlušku velkým svátkem, již počtvrté živě odvysílá ČT1 a Český rozhlas 1-Radiožurnál. Vyvrcholí jím již 6. ročník charitativního projektu, který za 5 let existence rozdělil na přímou pomoc lidem se zrakovým handicapem částku přesahující 40 milionů korun. Ještě před letošními Vánoci k této částce přibude částka, kterou Světluška nasbírala v tomto roce.

Dárcovskou SMS ve tvaru DMS SVETLUSKA je možné zasílat na číslo 87777 nejen během přenosu, ale v průběhu celého roku (cena jedné SMS je 30 Kč, Světluška obdrží 27 Kč). Celoročně je též otevřeno sbírkové konto Světlušky „deset devítek“ 99999 99999/0100.

„Mám velkou radost, že vám letos se Světluškou představíme pro mě obzvlášť vzácné hudební hosty. Na koncert se opravdu těším a taky věřím, že se nám s pomocí dárcovských SMS od televizních diváků a rozhlasových posluchačů podaří překonat hranici 10 milionů korun tak, aby Světluška mohla nadělit nevidomým už k Vánocům to, co nejvíce potřebují,“ řekla Aneta Langerová, patronka Světlušky.

„Zatím je na kontě 7, 2 milionů korun“, doplnila ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu Martina Kaderková. „Tím vánočním dárkem budou pomůcky, které mluví nebo mají hmatový displej, ale také např. vodicí psi, optické lupy či osobní asistenti. Světluška také podporuje celou řadu neziskových organizací, které nevidomým poskytují sociální služby, ale také načítají komentáře k filmům či učí nevidomé rozvíjet tvořivé schopnosti např. prací s hlínou apod.“

„Koncert Anety pro Světlušku je pro finanční skupinu AXA vyvrcholením naší celoroční spolupráce na projektu Světluška. A ten letošní rok byl skutečně bohatý. Nejen, že naši zaměstnanci pomáhali při stavbě Kavárny POTMĚ, ale byli také proškoleni, aby byli schopni doprovázet obsluhu kavárny například při cestách na polední pauzu nebo na cestu domů. Vše vyvrcholilo naší účastí na sbírce, kdy naši zaměstnanci a klienti přispěli do sbírky částkou kolem 10 tisíc korun,“ uvedl Marek Zeman, ředitel PR a komunikace finanční skupiny AXA pro ČR a SR.

Koncert je poděkováním všem dobrovolníkům a dárcům, díky nimž může Světluška v průběhu roku svítit na cestu nevidomým dětem a dospělým z celé České republiky. Během přímého přenosu se diváci seznámí s tím, jak konkrétně pomohly peníze shromážděné v předešlém ročníku sbírky. Koncert pořádá Nadační fond Českého rozhlasu a Agentura Art Shock.

Vstupenky lze zakoupit v předprodeji sítě Ticketpro a Ticketstream od 250 Kč a v den konání na místě od 300 Kč. Vstupenky jsou pouze k stání. Kapacita sálu je 600 míst. Přímý přenos od 20,00 hod., vstup do sálu od 18,45 do 19,40 hod.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená