FinExpert.e15.cz

AWD Holding AG: Rekordní výsledky v roce 2007

AWD Holding AG, největší nezávislý finanční poradce v Evropě, ohlásil za rok 2007 nejlepší výsledky ve své historii. I přes negativní vývoj na mezinárodních finančních trzích zvýšil AWD Holding své konsolidované příjmy na rekordní výši 762,4 milionů EUR, což představuje meziroční nárůst o 4,7 %. Kromě toho AWD zvýšila svůj zisk před odečtením úroků a daní (EBIT) o 8,6 %, na historicky nejvyšší hodnotu 84,5 milionů EUR. „Tyto skvělé výsledky ukazují, že náš model nezávislého poradenství je receptem na úspěch i v tomto složitém období,“ řekl Carsten Maschmeyer, zakladatel, generální ředitel a předseda správní rady AWD Holding AG.

V roce 2007 AWD Holding rostl téměř ve všech regionech. Hlavními tahouny celkových příjmů (50 %) byly německé společnosti skupiny. Vývoj příjmů byl také mimořádně příznivý v klíčovém regionu Rakouska a střední/východní Evropy (CEE), protože zde opět rostl ve dvojciferných číslech, o 20,6 % na 165,4 milionu EUR.

Společnost AWD Česká republika i v třetím roce svého působení v ČR dynamicky roste a v roce 2007 zvýšila svůj obrat o dalších 70 %. Řadí se tak mezi nejúspěšnější a nejrychleji rostoucí dceřiné společnosti celého holdingu. Tohoto silného růstu dosáhla AWD především orientací na bonitní klientelu a vysokou kvalitou vlastních pracovníků. Důraz na kvalitu poradců potvrzuje i produktivita na jednoho poradce, která v roce 2007 činila více než 1,3 mil. Kč. ,,Produktivitou na poradce AWD Česká republika opět jasně stanovila zcela novou hranici,“ říká Ing. Michal Pyšík, generální ředitel AWD Česká republika, a dodává: ,,Produktivita se samozřejmě přímo odráží i vprůměrné výši příjmů našich poradců. Proto můžeme nabídnout jedny z nejvyšších platů v České republice napříč všemi finančními institucemi a zároveň se právem řadit mezi nejatraktivnější zaměstnavatele.“ I v této oblasti očekává AWD Česká republika další růst.

Vývoj nejdůležitějšího ukazatele hodnoty skupiny AWD – počtu poradců – byl také velmi pozitivní. Po získání 333 nových poradců v roce 2006 se jejich počet v roce 2007 zvyšoval ještě rychleji, o 399 na celkových 6 439. „Jsme hrdí na kvalitu našeho vzdělávacího systému, který nám i v tomto roce umožnil zvýšit počet poradců na novou, rekordní úroveň,“ řekl Carsten Maschmeyer.

Poradenství skupiny AWD využilo v roce 2007 celkem 487 600 zákazníků (+5,0 %), což je největší množství za jeden rok v historii společnosti. Poradenství se týkalo především komplexní správy privátních financí, plánování penzijních řešení, investic, ochrany před riziky a vytváření aktiv.

Díky rekordním příjmům bude AWD Holding AG pokračovat ve své atraktivní politice vyplácení dividend. Na pravidelné valné hromadě, která proběhne 4. června 2008, navrhne správní a dozorčí rada výplatu dividend ve výši 1,50 EUR na akcii.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená