FinExpert.e15.cz

Roman Smělý

Firmy mění identitu

Firmy mění identitu

Byznys se mění a s ním i názvy a loga firem, které ho dělají. Změnu identity oznámila softwarová společnost Brain Systems, řešící projekty pro poměrně významné klienty z řad bankovních i nebankovních institucí. Součástí nové firemní komunikace se zákazníky a partnery je nové logo společnosti a nový web.

8.  7.  2005  |  Roman Smělý, Lukáš Nápravník

Češi první na světě?

Češi první na světě?

Mohou být Češi, odhlédneme-li od spotřeby piva, ještě v něčem první na světě? Česká republika je z hlediska podnikání vynikající „laboratoř“. Firmy a instituce zde totiž mají optimální velikost. Nejsou ani příliš velké na to, aby radikálnější inovativní rozhodnutí byla apriori odmítána, ani příliš malé, takže je možno je srovnávat se zahraničními.

8.  7.  2005  |  Roman Smělý

ING také bankou pro korporace

ING také bankou pro korporace

Oranžový obr známý hlavně svými aktivitami v oblasti pojišťovnictví se transformuje. Jedna z jeho divizí nazvaná Wholesale banking má jasný cíl - klienty, kterými jsou větší a velké korporace. Podrobnější informace uvedl na dotaz BIZu ředitel Wholesale bankingu ING pan R.J.M.F Zweep: „Soustředíme se především na korporace v oblasti stavebnictví a logistiky s minimálním obratem alespoň dvě miliardy korun. Tento nárok je samozřejmě možné časem snížit.“ O posunutí hranice směrem dolu se bude jednat na konci letošního roku.

8.  7.  2005  |  Roman Smělý

SAP zmonopolizoval energetiku

SAP zmonopolizoval energetiku

Skupina ČEZ v rekordním čase 9 měsíců (i vzhledem k projektům mimo Česko) nasadila podnikový systém SAP ve všech distribučních společnostech (bývalé krajské energetiky). Pomocí SAPu ČEZ sjednotil původně různé systémy společností. Tímto nasazením ČEZ také započal zastřešující projekt VIZE 2008, který má v jednotlivých distribučních společnostech sjednotit rovněž firemní kulturu, procesy a organizační zvyklosti.

18.  3.  2005  |  Roman Smělý

Srdce českého internetu dostalo injekci

Srdce českého internetu dostalo injekci

Představte si, že jedna česká firma má svoje webové stránky a člověk v jiné firmě o 100 metrů dál se na ně chce podívat. Pokud má každý z nich jiného poskytovatele internetu, pak se zdá logické, aby tito poskytovatelé byli propojeni co nejblíže ke zmíněným dvěma. Jinak by totiž stahovaná stránka mohla letět třeba přes Ameriku.

20.  2.  2005  |  Roman Smělý

Oskar platí šetření

Oskar platí šetření

Když soukromí zákazníci nebudou Oskara „otravovat“ telefonem, nebudou chtít zasílat papírové výpisy volání poštou a naopak budou všechno zvládat jenom přes web, dostanou slevu 20 % a lepší SIM kartu.

20.  2.  2005  |  Roman Smělý

Vyčistěte si zákazníky

Vyčistěte si zákazníky

Jestli jste schopni říct, kolik máte právě teď zákazníků, tak jste téměř neuvěřitelná firma. Společnost Adastra tvrdí, že se nejedná o tak jednoduchou věc, jak se na první pohled zdá. Pokud totiž využijete rovnici „počet řádků v systému = počet zákazníků“, téměř jistě nebude zmíněné číslo správné – mnoho ze zákazníků totiž bude zaznamenáno dvakrát, ani o tom nevíte. A právě do oblasti čištění dat o zákaznících se chce Adastra pustit. Má k tomu nástroj Purity.360, který dokáže odhalovat podobné adresy, podobná jména a s určitou pravděpodobností identifikovat, že se jedná o tu samou osobu či firmu.

20.  2.  2005  |  Roman Smělý

Polský rizikový investor vstoupil na český trh

Polský rizikový investor vstoupil na český trh

Máte vynikající podnikatelský plán, ale banka vám nechce půjčit? Pak do vás možná investuje firma MCI Management, která do vaší firmy vloží peníze a také vám bude radit, jak ji zhodnotit.

29.  6.  2004  |  Roman Smělý  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená