FinExpert.e15.cz

BIZ redakce

BIZ září 2005

BIZ září 2005

V aktuálním čísle BIZu (na stáncích a ve schránkách od 6. září 2005) najdete následující tato stěžejní témata: Fortune: 500 největších firem světa | Softwarová Železná Lady - rozhovor s Carol Bartz | Tajemství dobrých nákupů - příběh mnoha akvizic | Cena firmy - spočítejte si hodnotu své společnosti | Kodak zaspal dobu | Business English: Zápas o energetiku | Management: Jaký jste typ manažera?

6.  9.  2005  |  BIZ redakce

BIZ červenec - srpen 2005

BIZ červenec - srpen 2005

V aktuálním čísle BIZu (na stáncích a ve schránkách od 12. července 2005) se dočtete: - Komentář: Rok, kdy internet porazil rádio - Auta a jejich vlastníci: Amerika útočí - Chtěli jsme rozložit riziko - Běž do toho na plné koule! - Invaze Slováků v Česku - Jim Goodnight (SAS): Nevěřím ve skupování konkurentů - Nemovitosti: Jistota desetinásobku? - Uvěří Wall Street Time Warner? - Velká výzva pro Charlese Schwaba - Case study: Z tygra obrem - Jak podniká největší online cestovka - ERP: Máte na čem stavět - Skutečná cena ERP - Auto: BMW M6 - bavorská pohádka

12.  7.  2005  |  BIZ redakce  |  2

BIZ červen 2005

BIZ červen 2005

Představte si byznys, který je vládně protežován a masami lidí podporován. Byznys, ve kterém už máte předpřipravenou skvělou image – je jím ekologie. Na první pohled záležitost, která „nutně musí být ztrátová“, ovšem na pohled druhý báječná příležitost. Jak na ekologii můžete skutečně vydělat? - Český trh je malý – to je historická zákonitost, kterou prakticky nelze změnit. Lze ji ale obejít exportem. Jednou ze slibných destinací je Velká Británie. Zkušenosti českých firem na britském trhu vám otevřou oči a pomohou se na něj připravit. Bude Británie Big Business i pro vás? - Český hrnec na Západě - Natáhněte si ponožky - Příběh zelených zisků - Zvládne to Nike i bez Phila Knighta? - Zemětřesení v Sony - Pořádně vypocené peníze - Webové bohatství v mapách - Trendy na internetovém trhu práce - Ovládejte firmu z Havaje - Volné ruce pro byznys - Pojištění se vším všudy - Korporátní klientela má budoucnost - Management: Děkujeme, odejděte - Case study: Mikromanažer - Auto: Rychlý svalovec

31.  5.  2005  |  BIZ redakce

Jaké novinky budou k vidění na Autosalónu Brno 2005?

Jaké novinky budou k vidění na Autosalónu Brno 2005?

27.  5.  2005  |  BIZ redakce
Nové Osobní finance: Květen 2005

Nové Osobní finance: Květen 2005

Telefonování patří k běžným denním činnostem většiny z nás. Nabídka telekomunikačních operátorů je velká avšak v některých případech ne právě čitelná. Proto jsme pro vás připravili 44 užitečných tipů, jak telefonovat výhodněji. Jsou zaměřeny pro to, abyste mohli volat výhodněji, používali vhodné přístroje, zvolili správné služby. Dozvíte se také, jak a kdy při telefonování ušetřit.V květnovém vydání dále najdete: - informace o úvěrových produktech pro spotřebitele - přehled účtů pro podnikatele - přehled služeb přímého bankovnictví - věrnostní programy leteckých společností - malá auta na českém trhu + přílohou časopisu je knihovnička na téma Cestujeme po Evropě.

10.  5.  2005  |  BIZ redakce

On-line rozhovor: Nákup letenek na internetu

On-line rozhovor: Nákup letenek na internetu

Tomáš Harmatha je vedoucím projektu Letuska.cz, internetové stránky, na které je možné nakupovat letenky z pohodlí domova nebo kanceláře. Jak nákup letenek probíhá, kdy je k nákupu nejvýhodnější období? V dnešním on-line rozhovoru se od 10:30 hod. můžete ptát na veškeré náležitosti spojené s nakupováním letenek na internetu.

29.  4.  2005  |  BIZ redakce

Český Telecom dnes představí nové tarify!

Český Telecom dnes představí nové tarify!

28.  4.  2005  |  BIZ redakce  |  3
Autorevue.cz: Jak správně zlikvidovat autovrak

Autorevue.cz: Jak správně zlikvidovat autovrak

28.  4.  2005  |  BIZ redakce
BIZ květen 2005

BIZ květen 2005

Voda z veřejného vodovodu je pro spotřebitele dostupná pouhým otočením kohoutku v kuchyni, prochází nejpřísnějšími kontrolami na obsah škodlivin a hlavně je asi 250krát levnější než voda kupovaná. Přesto preferuje balenou vodu rok od roku stále více Čechů. Prodej balené vody se tak stává velmi výnosným byznysem. - Nejchytřejší knihy, co známe: Přinášíme výběr knih, které vás naučí všechno, co doopravdy potřebujete vědět o byznysu. - Příští sezonu už nemusíte být „jenom“ lyžaři na cizím, investujte do rakouských sjezdovek.
Dále v květnovém BIZu: - Umění managementu - Profil: Ropný král - Nejlepší rada, jakou jsem kdy dostal - Profil: Malé firmy nemají šanci - Extra: Nasměrujte vize k úspěchu - Case study: Nejstarší české řemeslo - Human resources: Slabá místa - Ebiz: Co není doma, to se počítá - Auto: Baby Aston za baby cenu

25.  4.  2005  |  BIZ redakce

Doporučujeme: Nové diskusní fórum FinExpert.cz

Doporučujeme: Nové diskusní fórum FinExpert.cz

Během týdne jsme spustili provoz zcela nových diskusních fór. Oproti stávajícím mají celou řadu výhod. Jak je co nejlépe využít?

23.  4.  2005  |  BIZ redakce

Aktuálně: FinExpert.cz on-line - Jak investovat na burze

Aktuálně: FinExpert.cz on-line - Jak investovat na burze

Marek Janšta je doposud nejúspěšnějším soutěžícím v naší celoroční soutěži nazvané Jak investují profesionálové. Dnes se účastní on-line rozhovoru, ve kterém máte možnost ptát na všechno, co vás zajímá v souvislosti s investováním do akcií českých i zahraničních podniků, investičních fondů a s jinými nástroji fungujícími na kapitálových trzích. Rozhovor probíhá od 13:00 do 14:00 hod.

22.  4.  2005  |  BIZ redakce

Finanční výsledky firem za rok 2004

Finanční výsledky firem za rok 2004

Výsledky hospodaření firem za rok 2004 ohlášené za poslední měsíc.

17.  4.  2005  |  BIZ redakce

Osobní finance 4/2005 v prodeji od 16. dubna

Osobní finance 4/2005 v prodeji od 16. dubna

Bydlení od A do Z: v novém čísle měsíčníku Osobní finance najdete rady expertů pro optimální nákup či prodej nemovitostí. Zjistíte, jak jednat s realitní kanceláří, kde najít optimální podmínky hypotéky, jak platit daň při prodeji... Dále v časopise najdete informace na téma bezpečného používání platební karty na internetu, podrobně se zabýváme penzijním připojištěním, zpovídali jsme tiskové mluvčí bank poskytujících spotřebitelské úvěry. Nechybí Velká jarní soutěž o ceny v hodnotě 30 000 Kč. V dubnových Osobních financích mnoho další rad a tipů pro vaše vlastní finance.

13.  4.  2005  |  BIZ redakce  |  2

40 + 7 rad pro nákup a prodej nemovitosti

40 + 7 rad pro nákup a prodej nemovitosti

Kupujete, nebo prodáváte nemovitost? Upozorníme vás na klíčové body správného výběru, finanční, právní a daňové aspekty převodu nemovitosti. V prvé řadě se oslovení odborníci celkem pochopitelně věnovali úskalím z pohledu kupujícího, na jehož straně je více otázek i rizika.

13.  4.  2005  |  Zdeněk Mitáček, BIZ redakce, Jana Jarošová, Ivana Žáková  |  2

Oživeno: Kabelové televize: Souboj titánů?

Oživeno: Kabelové televize: Souboj titánů?

V poslední době se opět naplno rozjel konkurenční boj mezi provozovateli kabelové sítě. Jak vychází cenové srovnání nabídek momentálních lídrů na tomto trhu, společností UPC a Karneval?

31.  3.  2005  |  BIZ redakce, Jindřich Felcman  |  34

BIZ duben 2005

BIZ duben 2005

- Sony: Kdy začnete pacienta léčit? - Bim bam, čarodějnice je mrtvá - Soukromé e-maily neexistují - Business English: Globální „tsunami“ - Zákulisí českých bank - Írán hledí na východ - Dolar na dně - Nebyl to žádný hlavolam - Case study: Domácí, nebo hosté? - Management: Znáte ho? Chytrý, ale blb - Jak snížit náklady na IT - Auto: Létající šlechtic

30.  3.  2005  |  BIZ redakce

Speciál FinExpert.cz: Daně a jak na ně

Speciál FinExpert.cz: Daně a jak na ně

V posledních týdnech jsme přinesli celou řadu textů na téma daní a vyplňování daňového přiznání. Ve speciálu Daně 2005 přinášíme jejich přehled.

28.  3.  2005  |  BIZ redakce  |  3

Nabídka nemovitostí na FinExpert.cz

Nabídka nemovitostí na FinExpert.cz

Od poloviny března máte možnost najít na FinExpert.cz novou sekci, s nabídkou nemovitostí sestavenou ve spolupráci s internetovou realitní kanceláří Nemovitosti.cz Jak v nové sekci najít tu správnou nabídku?

23.  3.  2005  |  BIZ redakce

Novinky Osobních financí: Hitparáda produktů, Hlasování o článcích

Novinky Osobních financí: Hitparáda produktů, Hlasování o článcích

17.  3.  2005  |  BIZ redakce
Osobní finance 3/2005 v prodeji od 17. března

Osobní finance 3/2005 v prodeji od 17. března

Máte dojem, že s vaším příjmem nedokážete ani uspořit, ani investovat? V novém vydání Osobních financí přinášíme rady od odborníků, kteří myslí na všechny aspekty vašeho rodinného rozpočtu. Dalšími tématy jsou přehled výhodných účtů, mapa cen energií od jednotlivých dodavatelů v rámci České republiky, informace o bezpečných automobilech a celá řada dalších témat a tipů pro vás.

16.  3.  2005  |  BIZ redakce

Osobní finance 3/2005 v prodeji od 17. března

Osobní finance 3/2005 v prodeji od 17. března

| Stáhněte si PDF |Máte dojem, že s vaším příjmem nedokážete ani uspořit, ani investovat? V novém vydání Osobních financí přinášíme rady od odborníků, kteří myslí na všechny aspekty vašeho rodinného rozpočtu. Dalšími tématy jsou: - přehled výhodných účtů - mapa cen energií od jednotlivých dodavatelů v rámci České republiky - informace o bezpečných automobilech - jak nakupovat levné letenky a celá řada dalších námětů a tipů pro vás.

16.  3.  2005  |  BIZ redakce

Nová sekce FinExpert.cz: Nemovitosti

Nová sekce FinExpert.cz: Nemovitosti

15.  3.  2005  |  BIZ redakce
Online rozhovor: Novinky u Volksbank

Online rozhovor: Novinky u Volksbank

V online rozhovoru, který proběhne dnes od 13:00, máte možnost ptát se na služby Volksbank. Našim hostem bude Oldřich Kračmer, ředitel marketingu Volksbank CZ.

8.  3.  2005  |  BIZ redakce

Daňový tip: Daň z příjmu, paušální náklady

Daňový tip: Daň z příjmu, paušální náklady

7.  3.  2005  |  BIZ redakce
1234

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená