FinExpert.e15.cz

Marek Telička

Portugalsko

Portugalsko

Portugalsko je vzdáleno nejen geograficky, ale také kulturně. Čtěte, abyste si v zemi, kde je o hodinu méně než v ČR, připadali alespoň trochu jako doma.

18.  7.  2002  |  Marek Telička

Itálie

Itálie

Apeninskému poloostrovu se říká „Italská bota“. Jestliže se chystáte za potomky antických Římanů, čtěte, abyste sami udělali těch „bot“ co nejmíň.

27.  6.  2002  |  Marek Telička

Podraz na zloděje

Podraz na zloděje

O prázdninách se počet bytových krádeží zvyšuje o 25 %. Čtěte, co byste pro zabezpečení svého bytu, domu a automobilu měli nejen před odjezdem na dovolenou udělat i vy.

27.  6.  2002  |  Marek Telička

SIPO klasika, o které se moc neví

SIPO klasika, o které se moc neví

Začátkem měsíce se dopisní schránky až po okraj plní hromadou složenek. Přitom existuje poměrně jednoduchý způsob, jak několik složenek nahradit jedinou a omezit tak množství plateb na minimum.

27.  6.  2002  |  Marek Telička, Zuzana Kalátová

Neplaťte za dovolenou víc než musíte!

Neplaťte za dovolenou víc než musíte!

Při cestách do zahraničí vás mohou potkat nejrůznější překvapení. Jestliže se správně rozhodnete, kdy a s kým jet, co si vzít s sebou a na co být připraveni, budou to překvapení převážně příjemná.

13.  6.  2002  |  Marek Telička

Dáte za něj ruku do ohně?

Dáte za něj ruku do ohně?

Vaši příbuzní nebo známí vás požádali, zda byste jim ručili na půjčku u některého finančního ústavu. Víte k čemu se svým podpisem vlastně zavazujete? Pokud ne, je tento článek určen právě vám.

13.  6.  2002  |  Marek Telička

Francie

Francie

Francie nabízí víc, než je možné během několikadenního pobytu vidět. Čtěte, abyste si mohli v klidu a pohodě vychutnat všechna místa, která chcete navštívit.

13.  6.  2002  |  Marek Telička

Řecko

Řecko

Nejen nádherné antické památky, ale taky lidé, exotická jídla a moře, moře a zase moře… Čtěte dál, jestliže do Řecka jedete a chcete být připraveni na vše.

30.  5.  2002  |  Marek Telička

Virtuální zboží se někdy nezhmotní

Virtuální zboží se někdy nezhmotní

Člověk sedí před monitorem a překlikáváním si vybírá zboží, o které má zájem. Na druhou stranu není možné si zboží osahat a navíc nezkušený kupující nepozná solidního prodávajícího od „takypodnikatele“, kterému nejde ani tak o spokojenost zákazníka, jako spíš o vlastní kapsu.

4.  4.  2002  |  Marek Telička

Vklady a převody

Vklady a převody

Důvodů k návštěvě banky může být několik; výběr výplaty z vašeho účtu, podání příkazu k úhradě inkasa, jednorázového nebo trvalého příkazu. Tento způsob operace s penězi je na ústupu a přednost dostávají bezhotovostní formy platby. Za určitých okolností může být ovšem hotovostní forma úhrady tou nejrychlejší a zároveň nenákladnou záležitostí. Z toho důvodu vám předkládáme, jak máte postupovat při vkladu hotovosti a převodu peněz u tří největších finančních ústavů: České spořitelny, ČSOB a Komerční banky.

4.  4.  2002  |  Marek Telička

Odtáhli vám auto?

Odtáhli vám auto?

Možná jste přehlédli důležitou dopravní značku, možná upozornění o blokovém čištění. Vaše auto každopádně není tam, kde jste jej nechali. Co dělat?

21.  3.  2002  |  Marek Telička  |  1

Kudy cesta nevede

Kudy cesta nevede

Pokusili jsme se porovnat silniční a železniční dopravu z hlediska ceny, rizika, rychlosti, komfortu a dopadu na životní prostředí. Některé z těchto hledisek vám může připadat nadbytečné. Po přečtení tohoto článku možná změníte názor.

7.  3.  2002  |  Marek Telička

12345678910

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená