FinExpert.e15.cz

Petr Gola

Petr Gola je absolventem bakalářského studia na VŠE v Praze. Má několikaletou praxi jak ve veřejném sektoru v právním oddělení, tak v soukromém jako účetní-ekonom a finanční controler. Dlouhodobě se věnuje publikační činnosti se zaměřením na daně, zdravotní, sociální a důchodové pojištění v Česku, i zemích EU. Současně je autorem několika matematických knih. Koníčkem je hokej a tenis.


Které profese v EU nejvíc sypou

Které profese v EU nejvíc sypou

Šanci na dobré zaměstnání vylepšuje vysoká kvalifikace a nejvyšších příjmů dosahují ti, kteří do sebe investují a neustále si rozšiřují znalosti. Víte, kde mají nejvyšší příjmy v Evropské unii?

30.  4.  2004  |  Petr Gola

Sociální pojištění v zemích EU

Sociální pojištění v zemích EU

Hrubá mzda není až tak důležitá, hlavní je, kolik peněz si přineseme domů (čistá mzda). Při hrubé mzdě 20 000 Kč jsou náklady zaměstnavatele kvůli sociálnímu a zdravotnímu pojištění 27 000 Kč, k tomu ještě odvedeme z hrubé mzdy na sociální a zdravotní dalších 2 500 Kč. Přitom zbývá ještě zaplatit daň z příjmu. A jak je to v zemích EU?

28.  4.  2004  |  Petr Gola

Daň z příjmu fyzických osob v zemích EU

Daň z příjmu fyzických osob v zemích EU

Daň z příjmu fyzických osob je ve všech zemích Evropské unie považována za nejdůležitější. o její výše se promítá spravedlnost a ekonomická efektivnost. Jsou české daně spravedlivé? A jsou na tom v dalších zemích hůř, nebo lépe?

26.  4.  2004  |  Petr Gola

Daň z příjmu právnických osob v zemích EU

Daň z příjmu právnických osob v zemích EU

Daň z příjmu právnických osob je v členských zemích Evropské unie mnohem menší než daň z osobních příjmů. Jak jsme na tom v porovnání s ostatními zeměmi a co mohou čeští podnikatelé získat v EU?

13.  4.  2004  |  Petr Gola

1...27282930313233343536

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená