FinExpert.e15.cz

AutoHELP od Direct Pojišťovny: Revoluce v oblasti likvidace pojistných událostí

Praha 13. září 2010

Direct Pojišťovna přináší na tuzemský trh pojištění motorových vozidel převratnou novinku. Ke svému povinnému ručení pro automobily přidává klientům zdarma službu AutoHELP.

„AutoHELP je revoluční novinkou na českém trhu a Direct Pojišťovna ji nabízí svým klientům jako první. Inspiraci jsme čerpali v některých zemích západní Evropy, kde již podobný systém úspěšně funguje,“ říká Ján Čarný, generální ředitel Direct Pojišťovny. „Očekáváme, že nás budou postupně následovat i další pojišťovny a dojde tak doslova k revoluci v oblasti likvidace pojistných událostí v České republice,“ dodává Ján Čarný.

Princip služby AutoHELP

Je-li motorista s uzavřeným povinným ručením u Directu účastníkem dopravní nehody, kterou nezavinil, nemusí se již díky unikátní službě AutoHELP obracet na pojišťovnu viníka, ale vše za něj vyřídí Direct Pojišťovna. Ta škodu zlikviduje, vyplatí mu pojistné plnění a poté sama kontaktuje pojišťovnu viníka nehody.

„Pro klienty znamená služba AutoHELP velké zjednodušení v procesu likvidace pojistné události. Klient jednoduše kontaktuje svou, tedy Direct Pojišťovnu, která za něj vše vyřídí. Nehoda, kterou klient Direct Pojišťovny nezavinil, nemá samozřejmě vliv na bonus za bezeškodní průběh pojištění a není uplatňována žádná spoluúčast,“ uvádí Ján Čarný.
 
Služba AutoHELP se vztahuje na poškození automobilu při dopravní nehodě, kdy je znám viník nehody. Ten musí být prokázán policejním protokolem nebo podepsaným prohlášením o zavinění, které klienti DIRECT Pojišťovny dostávají spolu se záznamem o dopravní nehodě při sjednání pojištění. AutoHELP pomůže u nehod, které se staly na území České republiky. Pomůže i tam, kde je viníkem řidič vozidla se zahraniční poznávací značkou nebo řidič jedoucí v nepojištěném automobilu.

Službu AutoHELP nabízí DIRECT Pojišťovna zdarma k povinnému ručení a získávají
ji automaticky všichni noví klienti. Stávající klienti DIRECTu si službu AutoHELP mohou aktivovat při obnově smlouvy.

Příloha

AutoHELP – konkrétní příklady

Příklad č. 1 – Soused mě naboural na parkovišti

Bez služby AutoHELP
Soused mě naboural na parkovišti. Volal jsem do své pojišťovny, kde mám sjednáno povinné ručení, tam mi však sdělili, že musím kontaktovat pojišťovnu viníka a že škoda bude uhrazena z jeho povinného ručení. Ptal jsem se tedy souseda, kde je pojištěn a zda již škodu nahlásil své pojišťovně. Prý zatím neměl čas. Teď tedy čekám, až mi jeho pojišťovna škodu uhradí.
 
Se službou AutoHELP
Soused mě naboural na parkovišti. Volal jsem do své pojišťovny, mám totiž k povinnému ručení zdarma službu AutoHELP. DIRECT Pojišťovna moje auto prohlédla a škodu mi uhradila. Vše jsem vyřídil se svou pojišťovnou, rychle a bez jakýchkoli problémů.

Příklad č. 2 – Naboural mě cizinec

Bez služby AutoHELP
Naboural mě cizinec. Volal jsem do své pojišťovny, ale tam mi sdělili, že pro mě bohužel nemohou nic udělat. Škodu na mé Fabii prý musí vyřídit jakýsi škodní zástupce. Mám si zavolat na Českou kancelář pojistitelů a tam mi zjistí, kdo je škodním zástupcem pojišťovny viníka nehody. Zavolal jsem tedy na ČKP a dozvěděl se, kde mám škodu nahlásit. Poté jsem zavolal škodnímu zástupci zahraniční  pojišťovny. Od něj jsem se však dozvěděl, že musím nějakou dobu počkat na výsledek jednání se zahraniční stranou. Trvalo to téměř půl roku a stálo mě to spoustu dohadování, nervů, času a peněz za neustálé telefonáty. 

Se službou AutoHELP
Naboural mě cizinec. Volal jsem do své pojišťovny, mám totiž k povinnému ručení zdarma službu AutoHELP. DIRECT Pojišťovna moje auto prohlédla a škodu mi uhradila. Jen jsem poslal potřebné doklady a vše bylo hotovo. Stačil jeden telefonát, jedna prohlídka vozidla a jeden email s doklady.
 

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená