FinExpert.e15.cz

Autobus hokejistů bude sloužit na lince Karlovy Vary - Praha - Brno

Česká hokejová reprezantace používá při dopravě na hokejovém mistrovství světa v Rakousku autobus Scania Irizar PB nové generace, který vlastní dopravní a cestovní agentura Asiana Global Travel Service. Po skončení šampionátu bude autobus nasazen na nový spoj Karlovy Vary – Praha – Brno, který startuje 16. května.

Klepněte pro větší obrázek

Patnáct metrů dlouhý autobus Scania Irizar PB nové generace zakoupila dopravní společnost za cca 10 miliónů korun. Interiér je vyveden v modro-žluté barvě a cestující ocení pohodlné anatomické sedačky s opěradly. Nechybí ani klimatizace, WC, sklápěcí stolky, stupačky pro nohy, odkládací kapsy, individuální osvětlení, TV, rádio, DVD, CD changer či dokonce kuchyň. Autobus je dále vybaven třemi monitory, na kterých cestující mohou sledovat dopravní situaci před vozidlem. Další předností je možnost napojení palubního počítače na internet pro on-line sledování parametrů jízdy v dispečinku společnosti-provozovatele. Umožňuje to dokonalou kontrolu nad stylem jízdy řidiče. 

„Černá skříňka“ zpracovává kompletní posudek na řidiče autobusu – kolikrát prudce brzdil, zda neodpojoval omezovač rychlostí či nestál zbytečně dlouho na pedálu spojky. Vozidlo se může pochlubit i nejvyšší úrovní bezpečnosti. Má evropský atest na převrácení přes střechu a speciální bezpečnostní rám,“ uvedl vedoucí oddělení dopravy agentury Asiana Milan Weiss.
 
Po skončení mistrovství světa se stane superautobus dostupný i pro běžné cestující. Bude totiž pod značkou Letuška nasazen na novou linku Karlovy Vary – Praha – Brno, která startuje 16. května.

Společnost již provozuje linkovou přepravu pod značkou Letuška na trase Karlovy Vary – Praha se zastávkou na letišti Ruzyně po celý den v hodinovém intervalu. Nyní se rozhodla nabídnout spojení i do Brna.

Zapůjčený model Scania Irizar PB je ve čtyřhvězdičkovém provedení o délce 15 metrů a výšce 3,7 m. Postaven je na podvozku K 124 EB 6x2*4 s nezávislým zavěšením přední nápravy, řiditelnou zadní vlečnou nápravou a nechybí ani ELC (elektronický systém řízení světlé výšky vozidla), včetně funkce kneeling. Motor CD 1201 má výkon 420 hp (309 kW). Součástí výbavy je 8-stupňová převodovka GR 801 R, automatický systém řazení Scania Opticruise a integrovaný retardér Scania. Na přání Českého svazu ledního hokeje je rozestup mezi sedadly 86 cm, aby se hráči mohli posadit i ve výstroji. Kapacita činí 57+1+1 míst, oproti původním 65+1+1. Další speciální úpravou je instalace konferenčních stolků v zadní části vozu.

Zdroj: Asiana

Klepněte pro větší obrázek
Další článek


 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

Pěkný autobus, ale...
Tomáš
13. 5. 2005, 13:57

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená