FinExpert.e15.cz

Auto dvakrát bezpečnější

Podle policejních statistik bylo loni nahlášeno 23 133 krádeží dvoustopých vozidel, přičemž se objasnilo 3509 z nich. Vozidel navrácených majiteli bylo však ještě o něco méně. Dvě zajímavé novinky se téměř současně objevily na trhu produktů zaměřených na zabezpečení a pojištění automobilů.

 

První z nich uvedl na trh mobilní operátor T-Mobile ve spolupráci se společností SGS. Jedná se o systém CarNet, který se skládá ze zařízení obsahujícího řídící GSM jednotku s modulem Siemens a GPS anténou a software, s jehož pomocí je možné sledovat pohyb vozidla. V případě krádeže tak systém zvyšuje šanci na dopadení zloděje a navrácení vozu. Jeho výhoda spočívá v tom, že před mobilním signálem se v podstatě nelze schovat. Je potřeba rovněž zmínit relativní cenovou dostupnost systému. Samotné zařízení CarNet stojí v plné ceně 7 999 Kč (9 519 Kč s 19% DPH) a měsíční poplatek za provoz je 199 Kč (237 Kč). Při takové ceně lze zařízením vybavit i vozy nižší střední kategorie, jako je třeba Škoda Fabia,“ říká Jiří Zerzáň, technický ředitel společnosti SGS. Instalaci může provádět libovolný autoservis a její délka je kolem jedné hodiny.

Zařízení má přitom i další možné funkce. Například jej lze doplnit o PDA terminál, který se po nahrání mapových podkladů promění v navigační zařízení. Firmy tak mohou sledovat pohyb všech svých vozidel a získaná data analyzovat a využít například pro optimalizaci pravidelných tras. Knihu jízd může systém vytvářet automaticky.

S další novinkou přišla pojišťovací společnost Carlife. Produkt EuroGAP reprezentuje oblast doplňkového pojištění motorových vozidel. EuroGAP kryje rozdíl mezi kupní cenou vozidla a pojistným plněním z havarijního pojištění při totální škodě. Tento rozdíl totiž v případě krádeže nebo neopravitelného poškození není z havarijního pojištění hrazen. Pojištění tak chrání investici do automobilu a před možným zadlužením vůči leasingové společnosti. Lze jej uzavřít do 30 dnů od zakoupení vozu od prodejce na vozidla do stáří pěti let – přímo u společnosti Carlife nebo u autorizovaných prodejců nových a ojetých automobilů. Vzhledem ke skutečnosti, že amortizace vozidla v prvním roce dosahuje až 35 %, může být tento produkt efektivním nástrojem ochrany významné investice.

Více informací získáte na www.sledovaniaut.cz, www.carlife.cz.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená