FinExpert.e15.cz

AUSTRIAN AIRLINES: Počet cestujících neustále roste

Počet cestujících rakouské letecké společnosti Austrian Airlines, kteří využívají česká letiště v Praze a Ostravě jako příletovou či odletovou destinaci, se rok od roku zvyšuje. V roce 2005 využilo služeb aerolinek kolem 115 tisíc pasažérů, což představuje oproti předcházejícímu roku nárůst o více jak 8 %. Austrian Airlines uskuteční každý týden až 32 letů z Vídně do Prahy. Odtud lety pokračují do dalších 130 destinací po celém světě.

„Za první pololetí letošního roku přiletělo a odletělo z České republiky více jak 60 tisíc cestujících, čímž si držíme kontinuální nárůst kolem 6 %“ říká Josef E. Burger, člen představenstva společnosti Austrian Airlines, který řídí  oblast prodeje a marketingu.

„Více než 65 % cestujících z České republiky jsou tzv. tranzitní cestující, což znamená, že Vídeň je pro ně křižovatka, odkud pokračují v letu dále,“ tvrdí Alfred Ötsch, předseda představenstva Austrian Airlines. „Pasažéři nejčastěji létají na Střední a Dálný východ, do jihovýchodní Asie či Austrálie,“ poznamenává Ötsch.

Zákazníci Austrian Airlines poprvé mohou v letošním roce létat z Ostravy do Vídně. Letadla typu SAAB, která provozuje partnerská společnost Austrian Airlines, Job Air / Central Connect Airlines, odbavuje pasažéry na této trase 4krát denně. Cestující mohou dále využít celosvětovou síť Austrian Airlines Group, která v současné době zahrnuje 66 zemí na všech kontinentech. „Letecká spojení z Prahy a Ostravy do Vídně představují pohodlné cestování jak za obchodem tak do turistických destinací,“ říká Fabrice Tamegger, ředitel společnosti Austrian Airlines pro Českou republiku.

V letošním roce byly rovněž otevřeny nové linky a zároveň došlo k posilnění linek stávajících. Díky zavedení letů do Ostravy, Jakatěrinburgu v Rusku, Doněcka na Ukrajině, Iasi v Rumunsku a Pecse v Maďarsku mají nyní cestující možnost využít až 45 destinací ve 23 zemích střední a východní Evropy, čímž Austrian Airlines potvrzuje svou vedoucí pozici na těchto trzích. „Na Středním východě byl počínaje létem letošního roku rozšířen letový řád do Tel Avivu na dva lety denně,“ potvrzuje neustále se zvyšující počet destinací Tamegger. „V rámci spolupráce s leteckou společností El Al nabízí Austrian Airlines výběr až 20 letů do tohoto izraelského největšího města týdně,“ dodává Tamegger.
Od června létají aerolinky každý den rovněž do Pekingu a Šanghaje. Přímé lety do prázdninové turistické destinace Phuket, které začaly provozovat Austrian Airlines poprvé v zimě loňského roku, jsou nyní k dispozici také v letních měsících.
K rozšíření letů došlo i v Severní Americe, kde počet letů do Toronta dosáhl v hlavní sezóně denní frekvence. Dvanáct letů týdně je provozováno do New Yorku.

V letošním roce slaví rakouská letecká společnost Austrian Airlines 45. výročí své přítomnosti v České republice. V roce 1961 byl 2. května odbaven první let z Vídně do Prahy s návazným spojením do Düsseldorfu.

Letenky společnosti Austrian Airlines si mohou cestující rezervovat buď na internetových stránkách www.austrian.com, v call centru Austrian (tel.: +420 227 231 231) nebo přes cestovní kanceláře. Zakoupení nebo vyzvednutí  letenky před odletem je rovněž možné v kanceláři Austrian Airlines na letišti v Ruzyni, terminál Sever 2.

Informace o společnosti Austrian Airlines

Skupina Austrian Airlines Group (AAG) se specializuje na přepravu mezi západem a východem. Úspěšná koncepce  Austrian Airlines Group s názvem „Zaostřeno na východ“ má jasnou strategii – specializovat se na regiony střední a východní Evropy, Středního východu, Dálného východu a Austrálie. S touto strategií se aeroliniím v uplynulých letech úspěšně dařilo posilovat své pozice na trhu. Jako síťový přepravce nabízí aerolinie služby na vysoké úrovni, za které též získaly několik ocenění.
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená