FinExpert.e15.cz

AUSTRIAN AIRLINES: Ostrava - nová úspěšná destinace

Zákazníci rakouské letecké společnosti Austrian Airlines mohou od ledna letošního roku poprvé využít možnosti letu z Ostravy do Vídně. Na této trase provozuje letadla typu SAAB partnerská společnost Austrian Airlines, Job Air / Central Connect Airlines, přičemž pasažéři jsou přepravování denně celkem 4krát. Dále mohou cestující využít celosvětovou síť Austrian Airlines Group, která v současné době zahrnuje 66 zemí na všech kontinentech světa.

„Díky zavedení letů do Ostravy, Jakatěrinburgu v Rusku, Doněcka na Ukrajině, Iasi v Rumunsku a Pecse v Maďarsku mají nyní cestující možnost využít až 45 destinací ve 23 zemích střední a východní Evropy, čímž Austrian Airlines potvrzuje svou vedoucí pozici na těchto trzích,“ říká Fabrice Tamegger, ředitel společnosti Austrian Airlines pro Českou republiku.

„Na Středním východě byl počínaje létem letošního roku rozšířen letový řád do Tel Avivu na dva lety denně,“ potvrzuje neustále se zvyšující počet destinací Tamegger. „V rámci spolupráce s leteckou společností El Al nabízí Austrian Airlines výběr až 20 letů do tohoto izraelského největšího města týdně,“ dodává.
 
Za první pololetí letošního roku přepravila letecká společnost Austrian Airlines více jak 60 tisíc cestujících, kteří využívají česká letiště v Praze a Ostravě jako příletovou a odletovou destinaci. „Držíme si kontinuální nárůst kolem 6 % ročně,“ říká Dr. Josef E. Burger, člen představenstva  společnosti Austrian Airlines, který řídí oblast prodeje a marketingu. 

Více jak 65 % cestujících z České republiky jsou tzv. tranzitní cestující, což znamená, že Vídeň je pro ně křižovatka, odkud pokračují v letu dále. Pasažéři nejčastěji létají na Střední a Dálný východ, do jihovýchodní Asie či Austrálie.

V letošním roce slaví rakouská letecká společnost Austrian Airlines 45. výročí své přítomnosti v České republice. V roce 1961 byl 2. května odbaven první let z Vídně do Prahy s návazných spojením do Düsseldorfu.

Letenky společnosti Austrian Airlines si mohou cestující rezervovat buď na internetových stránkách www.austrian.com, v call centru Austrian (tel.: +420 227 231 231) nebo přes cestovní kanceláře. Zakoupení nebo vyzvednutí letenky před odletem je rovněž možné v kanceláři Austrian Airlines na letišti v Ruzyni, terminál Sever 2.
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená