FinExpert.e15.cz

ATLANTIK: Skupina se stává klíčovým partnerem Fortis Investments

Přední česká finanční skupina ATLANTIK se stala klíčovým partnerem společnosti Fortis Investments, světového asset managera a člena skupiny Fortis. Ta díky loňské objemové největší akvizici světa v oboru finančnictví převzala jednoho z nejvýznamnějších světových správců finančních aktiv společnost ABN AMRO Asset Management. ATLANTIK bude nadále v České republice a na Slovensku klíčovým distributorem fondu ABN AMRO Asset Management, které od letošního roku patří do velké rodiny Fortis.

Společnost Fortis Investments je předním celosvětovým hráčem v oblasti investičních produktů. Koupí ABN AMRO Asset Management rozšířila své investiční portfolio a navazuje tak klíčovou spolupráci s finanční skupinou ATLANTIK, která fondy distribuuje v ČR od roku 2000 a na Slovensku od roku 2002. Fortis Investments je v oblasti kapitálového trhu odborníkem na slovo vzatým, vlastní více než čtyřicet investičních center s dvěma tisíci zaměstnanci, ve třiceti zemích světa. O klienty se ve Fortisu stará pres šest set investičních odborníků, kteří mají ve správě aktiva za 254 miliard eur, tedy více jak 6,4 bilionu Kč. „Fortis Investments zaujímá dominantní postavení nejen v Evropě a Americe, ale i na rozvíjejících se trzích v Asii. Mateřská společnost Fortis nyní pracuje na společném podnikání s druhou největší čínskou pojišťovací společností Ping An,“ říká Grzegorz Swietlik, ředitel pro střední a východní Evropu. A dodává: „Úspěšné fondy ABN AMRO plánujeme v České republice rozšířit o nabídku Fortis L fondu.“

ABN AMRO fondy se v roce 2007 staly velice úspěšnými, byly dokonce oceněny slovenskými odborníky v soutěži Zlatá minca. A daří se jim i nadále. „Spojení s Fortisem je pro majitele či distributora fondu ABN AMRO SICAV dobrá zpráva. Vzniká tak opravdu silný globální hráč s výjimečnou expertízou v oblasti investic do rozvíjejících se trhů,“řríká Vratislav Svoboda, předseda představenstva investiční společnosti ATLANTIK Asset Management a dodává, že světoví manažeři fondu se i nadále budou snažit o ještě lepší výsledky, které povedou ke spokojenosti investorů.

ATLANTIK se nyní jako jedna z mála společností na českém trhu zaměřuje na asijské trhy, Fortis Investments je proto pro nás vhodným partnerem, který je svými schopnostmi a inovativními přístupy expertem na tzv. emerging markets,“ říká Jan Schiesser, předseda představenstva finanční skupiny ATLANTIK.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená