FinExpert.e15.cz

ATLANTIK FT: České akcie lákají stále více drobné investory

Společnost ATLANTIK FT byla v roce 2006 krůček od celkového třetího místa v žebříčku objemu obchodů mezi obchodníky s cennými papíry. ATLANTIK FT v tomto období realizoval celkový objem obchodů za téměř 174 miliard korun, což je meziroční nárůst o téměř 30 %.

Společnost ATLANTIK FT zobchodovala v roce 2006 na BCPP akcie v objemu 173,6 mld. Kč. I přes výrazný pokles celkového objemu obchodů na BCPP, dosáhl objem obchodů společnosti ATLANTIK FT meziročního nárůstu téměř o 30 %.

„Nárůst objemu obchodů společnosti ATLANTIK FT je způsoben především velkým zájmem drobných investorů o investování do akcií. Napovídá tomu neustále se zvyšující počet klientů naší společnosti. Ti vyhledávají především obchodníky se silným kapitálovým vybavením a stabilitou, která je důležitá pro ochranu jejich investic,“ informovala Dagmar Adamcová tisková mluvčí společnosti ATLANTIK FT. Tento způsob investování je populární i ve vyspělých ekonomikách sousedních států a v České republice je stále více rozšířenější.

Nejvíce obchodů bylo realizováno v druhém a třetím čtvrtletí roku 2006. V tomto období se společnost ATLANTIK FT, objevovala na třetím místě v žebříčku objemu obchodů mezi obchodníky s cennými papíry. K dosažení třetího místa za rok 2006 jí chybělo pouze 4,4 mld. Kč. „Tržní podíl společnosti ATLANTIK FT vzrostl o 2,7 procentního bodu na 10,5 %,“ dodala Dagmar Adamcová tisková mluvčí společnosti ATLANTIK FT.

Rok 2006 2005
Celkový objem obchodů na BCPP (v mil. Kč) 829 887 859 608
Celkový objem obchodů ATLANTIK FT (v mil. Kč) 173 645 134 070
Podíl ATLANTIK FT na celkových objemech (v %) 10,5 7,8

 

Společnost ATLANTIK FT již od roku 1993 úspěšným obchodníkem s cennými papíry na českém trhu a je tvůrcem trhu všech českých akcií v systému SPAD. Má přístup na největší akciové trhy v USA a Evropě, např. na velmi úspěšné burzy v Budapešti a Varšavě a na dalších 91 akciových trhů. Obchodování je možné přes makléře nebo pomocí internetové aplikace ATLANTIK eBroker. Díky členství v síti Auerbach Grayson & Company může společnost využívat analýzy více než 6 000 společností, které napomáhají při obchodování, správě aktiv a vyhledání investičních příležitostí.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená