FinExpert.e15.cz

Asistenční služby: Víte, na co máte nárok?

Asistenční služby: Víte, na co máte nárok?

Asistenční služby nejsou pouze doménou pojištění vozidel, máte na ně nárok i v rámci svého cestovního pojištění či pojištění domácnosti a nemovitosti.

Tato služba je jedním ze základních prvků pojištění. Mnoho lidí však o její existenci v rámci své pojistky vůbec neví. Nebo přinejmenším netuší, ve kterých případech se v rámci asistenčních služeb na svou pojišťovnu může obrátit. Příkladem, kdy se asistenční služby vyplatí, může být hospitalizace v zahraničí, kde byste se sami nedomluvili. Nebo také právní pomoc poté, co vám soused vytopí byt. Připravili jsme pro vás několik rad ukazujících, ve kterých případech se na pojišťovnu lze obrátit po telefonu.

V zahraniční nemocnici

Základem každého cestovního pojištění je úhrada nákladů na léčení, přepravu do nemocnice či zpět do vlasti a právě pomoc při nenadálých situacích po telefonu. Samotný úraz na sjezdovce, který znamená nutnost hospitalizace, je pro každého nepříjemnou zkušeností. Pokud jste navíc lyžovali v zahraničí, kde neovládáte místní jazyk, další problémy mohou nastat při komunikaci v nemocnici.

V rámci asistenčních služeb máte v takových situacích 24 hodin denně k dispozici pomoc pojišťovny po telefonu. Ať už se nacházíte v italské či třeba francouzské nemocnici, můžete kdykoli využít operátora na telefonu, který se s místním lékařem domluví. Samozřejmostí je i zpráva vaší rodině, která za vámi může v případě nutnosti přijet.

Zabouchnuté klíče

S pojištěním domácnosti si asistenční služby spojuje málokdo. První reakcí při zabouchnutí dveří bytu bez klíče v kapse je zvednutí telefonu. Místo abyste však volali a následně platili zámečníkovi, využijete svých asistenčních služeb. Pojišťovna by vám měla zajistit veškeré služby, nezbytné k návratu do vaší domácnosti.

A pokud je zapotřebí provést nějakou službu přímo v domácnosti, například při nenadálé havárii, využití asistenčních služeb může rovněž přijít vhod. Asistenční služby v rámci pojištění domácnosti kryjí také péči pro nepohyblivé osoby, taxislužbu mezi nemocnicí a bytem, nebo organizaci chodu domácnosti a péči o domácí mazlíčky.

Soudní spor kvůli sousedským škodám

Specifickou složkou pojištění domácnosti i nemovitosti může být právní pomoc ve formě zajištění právního zastoupení. Může jít o případ, kdy sousedovi praskne pračka, a vy se chcete domoci náhrady škody, protože vám zničil nábytek. Dalším příkladem pak mohou být tahanice v rámci chatových osad. I k chatám, které trvale neobýváte, se dnes dá sjednat pojištění nemovitosti s asistenční službou.

Získáte tak pomoc třeba v situacích, kdy dochází k problémům při udržování osadní vegetace, nebo právním sporům při rozvoji osad. Pojišťovna vám v takových případech nabídne organizaci mimosoudního i soudního řešení sporů a uhradí do určité výše náklady na advokáta i soudního znalce.

Porucha vozu při cestě na zimní dovolenou

Velmi nepříjemná může být už i výměna píchnutého kola v chladném počasí. Když pak ale dojde k poruchám pod kapotou, rady si ví už jenom málokdo. U asistenčních služeb v těchto případech je třeba dobře znát úroveň pojistného krytí, která se může lišit jak mezi pojišťovnami, tak mezi samotnými produkty pojišťoven.

Asistenční pomoc může být poskytována v případě nedostatečného množství provozních náplní, vybití akumulátoru, úniku vzduchu z pneumatik či zlomení nebo ztráty klíčů. Může, ale také nemusí být nabízena v případech poruchy vozidla. Volat se dá v případech nouze i na účet volaného.

Zdroj: Triglav pojišťovna

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená