FinExpert.e15.cz

Apple a Amazon blízko proražení k novým rekordům

Praha 8. dubna 2015

Investiční newsletter Breakout Trader přináší Lynx každý týden a Jonáš Mlýnek v něm komentuje 5 konkrétních investičních analýz akcií a ETF. Jonáš Mlýnek je vedoucí české pobočky brokerské společnosti Lynx, specialisty na online investování, jenž poskytuje soukromým investorům přístup na více než 100 trhů ve 24 zemích.

V tomto týdnu analytiky Lynx zaujaly zejména akcie Apple (AAPL) a Amazon (AMZN).

Třetí růstová vlna pro akcie Apple za dveřmi?

„High-tech“ giganti se stále těší velké oblibě ze strany investorů a v posledních měsících vytváří nový impuls pro růst. Hlavním důvodem jsou solidní čtvrtletní výsledky, které by mohly poskytnout únik z větší konsolidace. Již v říjnu 2014 jsme byli svědky první růstové vlny krátce po vyhlášení earnings. Druhá růstová vlna následovala po silném výsledkovém reportu v lednu a pokračovala v únoru.

Je velice pravděpodobné, že mnozí býci již nebudou čekat na vyhlášení dalších čtvrtletních výsledků a navzdory včerejšímu obchodování je ještě poměrně brzy na to, abychom posoudili, zda akcie budou pokračovat v růstovém trendu. Mohlo by se ovšem zdát, že další růstová formace s potenciálem vzestupu o $25, byla právě vykreslena. 

Možný přístup je tedy dlouhá pozice s tím, že očekáváme, že akcie uzavřou nad pondělním maximem. Tato pozice je trochu více agresivní, jelikož v cestě k dalšímu růstu stojí rezistence na $130. V březnu byla tato úroveň již dvakrát otestována, ale k proražení zatím nedošlo.

Konsolidují akcie Amazon před dalším růstem?

Už je to poměrně dlouho, co jsme od Amazonu dostali nějaké pozitivní čtvrtletní výsledky. Čísla za předchozí kvartál reportované v lednu, však dávají určitou naději pro další vývoj. Viděli jsme zde docela působivý cenový gap směrem vzhůru, který byl navíc doprovázen silnou býčí aktivitou. Velmi pozitivní signál. Od března trh konsoliduje a vypadá to, že všichni čekají, až v dohledné době dojde k dalšímu proražení směrem vzhůru.

Samozřejmě nestačí trh pouze sledovat, ale je vhodné se aktivně zapojit do probíhající situace. Lokální maximum trh vytvořil na $381,77. Tato úroveň by proto mohla sloužit jako referenční bod pro případný nákupní signál. Poslední růstová vlna vynesla akcii vzhůru o $100. Je poměrně velká šance, že současná situace nahrává trhu pro další takový nárůst. Uvidíme, zda nám býci dopřejí to potěšení.

Signál k nákupu by proto mohl být pokračující růst ceny nad úroveň $382. Samozřejmě stále se před námi nachází rezistence na úrovni $390, ale v případě pokračování rally by její proražení neměl být větší problém. Je tady i riziko proražení konsolidace směrem dolů, a proto na trh umisťujeme stop-loss pod poslední lokální minimum na $365. Pokud se trh doopravdy dostane až na cílové úrovně $465, je otázkou, zda v pozicích setrvat i nadále, jelikož další čtvrtletní výsledky jsou už přede dveřmi.

Jonáš Mlýnek

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená