FinExpert.e15.cz

Aplikace SMS Výpis je nově dostupná i na zařízeních Apple

Praha, 9. března 2017

Oblíbená aplikace SMS Výpis je nově dostupná na App Store pro zařízení s operačním systémem iOS. Spotřebitelé díky ní mohou průběžně ověřovat svou platební historii v Registru fyzických osob SOLUS, a informaci o případné evidenci dluhu po splatnosti získají do jedné minuty od odeslání požadavku.

V negativním Registru fyzických osob SOLUS je aktuálně zapsáno řádově 650 tisíc spotřebitelů, kteří dluží členům sdružení SOLUS po splatnosti 50,5 miliardy korun. Používání informací z tohoto registru patří v Česku k nejrozšířenějším informačním zdrojům při posuzování schopnosti spotřebitele dostát budoucím závazkům ze smlouvy.

Výpis stažený prostřednictvím aplikace SMS Výpis pro chytré telefony je nejlevnější a nejrychlejší cestou, jak zjistit aktuální informaci o svých dluzích po splatnosti. Zaslání SMS výpisu je pro sdružení SOLUS spojeno s  nižšími náklady, než odeslání papírového výpisu poštou do vlastních rukou. Díky tomu je SMS výpis pro občany výrazně levnější: první výpis z Registru fyzických osob SOLUS získá občan formou SMS zprávy či informace do chytrého telefonu za 129 Kč (30 Kč za vygenerování osobního identifikačního kódu SIN a 99 Kč za první SMS výpis), pokud bude chtít pravidelně ověřovat svou platební morálku, stojí druhý a další SMS výpis jen 30 Kč (SIN už se neplatí, je přidělen občanovi trvale).

Nutnou podmínkou pro využití aplikace SMS Výpis je získání unikátního osobního kódu SIN, který slouží k jednoznačné identifikaci žadatele a jeho telefonního čísla. V ideálním případě trvá získání SIN jen dva pracovní dny:

  • občan vyplní na stránkách www.solus.cz žádost o přidělení kódu SIN
  • po odeslání žádosti odešle na specifikovaný bankovní účet poplatek za přidělení kódu SIN z bankovního účtu vedeného na jeho jméno (lze tak jasně ověřit, že platba přišla z účtu osoby uvedené v žádosti o SIN)
  • v den připsání platby na účet (tedy ve většině případů následující pracovní den po odeslání platby, nebo ještě ten den při platbě v rámci jedné banky) je kód SIN odeslán na telefonní číslo uvedené v žádosti o přidělení SIN

O výpis z registru fyzických osob SOLUS lze požádat kromě elektronické cesty (prostřednictvím zpoplatněné SMS zprávy nebo přes aplikaci v chytrém telefonu) také písemně. Řádově dvě třetiny z 20 tisíc ročně poskytnutých výpisů jsou však odeslány elektronickou cestou, zejména díky rychlosti a nižší ceně za vyhotovení výpisu. Písemný výpis zaslaný na dobírku je zpoplatněn částkou 229 Kč, při úhradě z bankovního účtu pak 200 Kč. 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená