FinExpert.e15.cz

Amazon nezklamal, Komerční banka koriguje

Přehled novinek z akciových trhů.
Amazon nezklamal, Komerční banka koriguje

I přesto, že minulý týden byl díky pondělnímu svátku zkrácený, na nové informace si investoři nemohli stěžovat. Pokračovalo naplno rozběhnuté období zveřejňování hospodářských výsledků a výhledů. Navíc trhy nadále velmi pozorně sledovaly dění kolem pravděpodobné války v Iráku.

Ačkoli úterý začalo v pozitivním teritoriu, především díky třem firmám z indexu Dow Jones (Citigroup, Johnson & Johnson a 3M), jež předčily očekávání analytiků, trhy nakonec růst neudržely a dobrá nálada rychle vyprchala. Pokles se nezastavil ani ve středu, přičemž procentuální propad za oba dny byl mnohem výraznější u tradičního indexu Dow Jones (–267 bodů), než u jinak roztěkaného Nasdaqu (–16,6 bodu). Poklesem indexy reagovaly na špatné zprávy od tradičních firem, jako od investiční banky Merrill Lynch či firmy Eastman Kodak. Z technologických titulů vydala smíšený komentář Motorola. Společnost sice dodala lepší výsledky za 4. kvartál, bohužel varovala pro právě probíhající čtvrtletí. Nicméně Motorola udržela celoroční výhled (tržby 27,5 mld. USD, zisk na akcii 40 centů), což je pozitivum.

Nedařilo se poskytovatelům telekomunikačních služeb, když gigant AT & T ohlásil výraznou ztrátu a varování pro současný kvartál; akcie ubraly pětinu hodnoty. Podobně se nevedlo společnosti BellSouth. Na druhou stranu nechyběly firmy, jež přebily odhady za 4. kvartál a zároveň předpokládají jisté zlepšení; jmenovitě PeopleSoft, Texas Instruments či Qualcomm. Hlavní indexy se tak ve čtvrtek vrátily na růstovou trajektorii (Dow Jones +50,7 bodu, Nasdaq +28,8 bodu).

Ve čtvrtek po oficiálním uzavření trhů reportoval internetový prodejce Amazon. Za minulý kvartál oznámil lepší zisk i obrat: EPS 19 centů, obrat 1,43 mld. USD, tj. meziroční růst o 28,2 %. Obrat na probíhající čtvrtletí má dosáhnout 1,025 až 1,075 mld. USD vs. odhady 984,37 mil. USD. Akcie Amazonu na zprávu výrazněji nereagovaly a obchodovaly se za 21,5 USD.

Také tento týden ohlašuje řada společností, z technologického sektoru např. bývalé hvězdy jako Commerce One či Foundry Networks. Velmi důležitá budou makrodata a zprávy geopolitického charakteru. Aby začaly hlavní indexy růst, potřebují investoři slyšet jasné náznaky zlepšení v podobě zlepšujících se výhledů, což se zatím neděje.

Doma: KB koriguje
Žádný strom neroste do nebe, ani akcie Komerční banky nemohly bez přestání posilovat. Z několikaletých maxim (2 300 Kč za akcii) papíry KB minulý týden oslabily až pod hranici 2 100 Kč. Opačným směrem se vyvíjel kurz Erste Bank, jenž se přiblížil k laťce 2 000 Kč. K Erste se váže kladné doporučení investiční banky Goldman Sachs, jež stanovila cílovou cenu cca 2 300 Kč a doporučení „outperform“ (tj. že překoná zbytek trhu).

V centru zájmu se opět po delší době ocitly České radiokomunikace, jež zejména v pondělí měly tendenci výrazně posilovat (až na 215 Kč, +8 %), ale ještě týž den se situace obrátila a po zbytek týdne se akcie prodávaly za cca 200 Kč.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená