FinExpert.e15.cz

Alkohol a cestovní pojištění dohromady nejde

Letní sezóna je teprve v začátku a Česká pojišťovna již za květen a polovinu června likvidovala o více než třetinu vyšší počet pojistných událostí z cestovního pojištění oproti srovnatelnému období loňského roku. Bohužel řešila i dvě úmrtí. Alarmující informací je, že vzrostl počet úrazů pod vlivem alkoholu.

V letošním roce se mimosezónní období velmi zkrátilo, protože zima byla dlouhá a ještě nedávno se u nás i v zahraničí lyžovalo. Právě při lyžování se objevil zvýšený počet úrazů pod vlivem alkoholu.  Alkohol se však netýká pouze zimní sezóny, v hlášeních pojistných událostí se objevuje také u letních úrazů - například při cyklistice, rekreačních plážových sportech, skocích do vody… V takových případech ale klienti nárok na pojistné plnění nemají, protože požití alkoholu je ve výlukách z pojištění, takže veškerá ošetření i léky si musejí hradit ze svého.

Pokud jde o pojistné události, které byly uhrazeny, jsou mezi nimi nejčastěji úrazy hlavně starších pojištěných, kteří si často vybírají mimosezónní zájezdy. Přestože příčina těchto úrazů není nijak závažná, ale jde většinou o zakopnutí, uklouznutí nebo podvrtnutí, následky jsou mnohem horší v podobě komplikovaných fraktur končetin s nutností okamžitého operačního řešení. Častá jsou u chronicky nemocných lidí také náhlá vzplanutí akutních páteřních potíží následkem dlouhé cesty nebo manipulace s těžkými zavazadly.
Naopak u malých dětí byla zaznamenána horečnatá onemocnění, záněty průdušek a plic či úrazy po pádech. 

Ve spisech České pojišťovny se najde i několik abnormalit - operace slepého střeva v exotických zemích nebo totální vyčerpání po putování džunglí. Zde je na místě varování pro všechny, kteří se chtějí vydat za podobným dobrodružstvím. Úrazy nebo stavy vzniklé při rizikových činnostech nebo v místech s extrémními podmínkami jsou hrazeny pouze tehdy, jestliže je na ně uzavřeno patřičné pojištění. Takže například na pobyt v pralese nebo paragliding na pláži pouze obyčejné turistické pojištění nestačí.
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená