FinExpert.e15.cz

Aktuální nabídky splátkových společností

Úroky z vkladů jsou nyní na téměř minimální možné úrovni. Vedle toho banky poskytují půjčky za několikanásobně vyšší sazby. Lze tvrdit, že v oblasti půjček existuje značný prostor, využitelný pro nejrůznější speciální nabídky. Jak s ním zachází společnosti z oblasti splátkového prodeje?
Aktuální nabídky splátkových společností

Společnost Cetelem ČR minulý týden zveřejnila výsledky studie, ve které zkoumala chování a názory zákazníků ve dvanácti evropských zemích. Průzkumu se zúčastnilo celkem osm tisíc spotřebitelů. Z výsledků vyplývá, že očekávání spotřebitelů při nákupu jsou ve sledovaných státech velmi podobná. Na prvním místě v pořadí kritérií důležitých pro výběr prodejny stojí kvalita zboží, doprovázená dobrým poměrem kvality a ceny, který je pro většinu Evropanů důležitější než samotné nízké ceny. Následují požadavky na odborné znalosti prodavačů, přehlednou prezentaci, dostatečný výběr zboží a služby. Téměř polovina spotřebitelů považuje za důležitou možnost financování nákupu na splátky. Z výsledků studie mj. vyplynulo, že každý druhý český spotřebitel zamýšlí snížit v roce 2005 své celkové výdaje.

Na podobném trhu je nezbytné lákat nakupující na nejrůznější akce a speciální nabídky. Co v tomto ohledu aktuálně nabízí splátkové společnosti působící na našem trhu?

Cetelem: Autoúvěr, půjčka On-line

U společnosti Cetelem ČR jsou žhavými novinkami produkty Autoúvěr a Půjčka On-line.

V rámci Autoúvěru připravil Cetelem půjčku s úrokovou sazbou ve výši 4,99 % p.a. Nabídka je určena pro financování nových nebo maximálně jeden rok starých vozidel u smluvních partnerů společnosti. Je možné si vypůjčit až 90 % pořizovací ceny vozidla, výše úvěru se může pohybovat od 25 000 do 500 000 Kč. Úvěr se hradí splácí prostřednictvím standardních měsíčních splátek, délku splácení si klient volí v rozmezí od 12 do 72 měsíců. Navíc má možnost měnit v průběhu splácení zdarma splátkový kalendář a například zaplatit mimořádnou splátku nebo zkrátit dobu splácení úvěru. Nutno podotknout, že se jedná o časově omezenou akci, platnost této nabídky je stanovena do konce letošního června. 

Autoúvěr je určen pro fyzické osoby, mohou ji využít také fyzické osoby podnikající formou OSVČ. S nabídkou nejsou na rozdíl od bankovních úvěrů spojeny poplatky za vedení úvěrového účtu, proto RPSN je již od 5,09 %.  

Při půjčce ve výši 200 000 dosahuje při době splácení 72 měsíců díky nízké úrokové sazbě 4,99 % měsíční splátka pouze 3 316 Kč. U srovnatelné nabídky leasingové společnosti ŠkoFin byste v rámci probíhající akce Teď si vystačíte sami za leasing Škody Fabia Classic 1,2 HTP/40 kW v ceně 262 900 při splácení 72 měsíců a platbě předem ve výši 63 000 Kč platili 3 547 Kč měsíčně. Přičemž by po splacení 72 leasingových splátek zůstávala povinnost splatit zůstatkovou hodnotu vozu ve výši 45 000 Kč.

V rámci uvedeného srovnání Autoúvěru od Cetelemu s akcí ŠkoFinu je však nutné uvést, že u ŠkoFinu je ve splátkách zahrnuto i povinné ručení a havarijní pojištění u České pojišťovny, zatímco u Autoúvěru si hradí zákazník pojistění zvlášt a podle vlastního výběru. To však může představovat i určitou výhodu, neboť uzavření havarijního pojištění je v případě Autoúvěru nutné pouze v případě, že výše úvěru přesáhne 200 000 Kč.

V rámci Autoúvěru může klient u vyšších úvěrů využít variantu pojištění se spoluúčastí až do výše 20 %, v rámci uzavíraného pojištění je má možnost uplatnit své pojistné bonusy. Případné pojistné události jsou řešeny přímo mezi klientem a pojišťovnou. Splácení je možné v rámci úvěrové smlouvy pojistit, ať již z důvodu následků úrazu, dlouhodobé pracovní neschopnosti nebo příp. i kvůli ztrátě zaměstnání.

Druhou novinkou Cetelemu je On-line půjčka, účelový či neúčelový úvěr poskytovaný přes internet. U On-line půjčky společnost nabízí úrokovou sazbu 7,5 % p.a. (s RPSN od 8,9 %, liší se dle výše pojištění schopnosti splácet). Zájemci mohou zažádat o půjčku na internetových stránkách společnosti a tam také vzápětí zjistí, zda jim bude smlouva nabídnuta. Na formuláři žádosti klient vyplňuje základní informace o své osobě, jako jsou kontaktní údaje, bydliště, rodinný stav také informace o svém zaměstnání, příjmu a bankovním účtu.

Tímto způsobem je možné získat půjčku ve výši 20 000 až 500 000 Kč se splatností 6 až 72 měsíců. Osobní půjčku Cetelem je možné použít na financování koupě bytu nebo menší nemovitosti, na rekonstrukci bydlení, nákup nového nebo ojetého automobilu, dovolenou, rodinné události nebo na cokoli dalšího. Drobnou nevýhodou je, že je v ceně splátek automaticky zahrnuto některé z druhů pojištění, které půjčku mírně prodraží, např. měsíční splátka u neúčelového úvěru se zvýší o 2,99 resp. 6,99 %.
 
O půjčku může zažádat každý občan České republiky starší 18 let s bankovním účtem v České republice. Vedle potvrzení o výši příjmu a občanského průkazu musí žadatel předložit doklad o trvalém bydlišti, originály výpisů z bankovního účtu za poslední dva měsíce a případně doklady o realizaci v případě účelové půjčky. Tyto doklady je možné po předběžném schválení žádosti o půjčku možné poslat dopisem na adresu společnosti, společně s návrhem smlouvy, který si žadatel doma vytiskne.

Multisevis nabízí Nákup vzhůru nohama

V rámci nabídky Nákup vzhůru nohama nabízí Multiservis zákazníkům možnost získat při uzavření smlouvy o nákupu zboží na splátky také kreditní kartu Money Card. Tato karta je nabízena zdarma a je obsahuje úvěrový rámec až 20 000 Kč. U této karty platí bezúročné období v délce 50 dnů. K podmínkám pro získání Money Card patří věk nad 18 let, trvalý zdroj příjmu (ze zaměstnání, podnikání, důchod atd.), telefonní číslo. Není nutné dokládat potvrzení o výši příjmu, požadovány jsou pouze dva doklady o totožnosti žadatele a platná bankovní karta nebo výpis z bankovního účtu potvrzující adresu jeho bydliště.

Dalšími akcemi Multiservisu je věrnostní program Všichni dobří zákazníci, spotřebitelský úvěr Tesco, Tesco OK karta - oba produkty s pravidly de facto stejnými, jako u standardního úvěru Multiservisu nebo standardní OK karty.

Posledním specializovaným produktem v nabídce Multuservisu je splátkový prodej Desítka vane ze severu, připravený ve spolupráci s koncernem electrolux. Výše přímé platby je jen 10 % z ceny zboží, a uvěr je splácen splácen po dobu 10 měsíců, (RPSN = 26,27 %).

Dovolená s Home Credit bez navýšení

U Home Credit již nyní myslí na letní dovolené a ve spolupráci s cestovní kanceláří Sunny Days připravili produkt Dovolená na splátky bez navýšení. Splátková firma turistům tímto způsobem pomáhá financovat zájezdy z katalogu uvedené cestovní kanceláře. Zájezdy jsou spáceny v deseti splátkách. U nabídek typu Last minute tuto akci nelze použít, tam Home Credit požaduje 11 % z úvěru a RPSN v tomto případě činí 23,5 %. Samozřejmě se platí jenom z částky, kterou si vypůjčíte. Výhodné je proto v tomto případě zaplatit co největší částku předem. Home Credit u této nabídky požaduje potvrzení o výši příjmu, smlouvu je možné uzavřít na pobočkách CK Sunny Days.

Klasickými produkty Home Creditu je úvěr na nadstandardní lékařské zákroky (plastické operace apod.) nazvaný Medifin, o kterém jsme již před časem informovali v článku Kolik stojí plastické operace?

Společnost Home Credit také ve spolupráci s Českou poštou nabízí možnost získat spotřebitelské úvěry ve výši 10 000 nebo 15 000 Kč.


 

Další článek


 

Související články


 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená