FinExpert.e15.cz

Aktualizováno: Nespalte se - Překlenovací úvěry

Přemýšlíte o překlenovacím úvěru od stavební spořitelny a nevíte, který si vybrat?
Aktualizováno:  Nespalte se - Překlenovací úvěry

Klepněte pro větší obrázekČeskomoravská stavební spořitelna

V případě nulového naspoření ČMSS nabízí překlenovací úvěry Topkredit (doba financování až 20 let) a Tophypo (až 28 let). Minimální výše nezajištěné částky těchto úvěrů je 300 000 Kč, maximální výše není omezena. Běžné překlenovací úvěry jsou klientům k dispozici již při naspoření 10 % cílové částky a v současnosti podle průběhu spoření s úrokem od 4,3 % p.a.

Překlenovací úvěr Topkredit ČMSS i Tophypo poskytujeme při nulovém naspoření se standardním neměnným úrokem 4,6 % ročně. Při naspoření 40 % (u překlenovacího úvěru Tophypo jen 35 %) cílové částky a více je sazba zvýhodněna na pouhých 4,3 % p.a. Poplatek za vedení úvěrového účtu u ČMSS činí 290 Kč ročně.

Rostislav Trávníček, marketingový ředitel ČMSS

Klepněte pro větší obrázekStavební spořitelna České spořitelny

Stavební spořitelna České spořitelny umožňuje klientovi vybrat si takový úvěr, který bude nejlépe vyhovovat jeho potřebám a možnostem. Klient, který spoří déle než tři roky a uzavřel již v minulosti úvěrovou smlouvu, může získat úvěr s úrokovou sazbou už 3,75 % p. a. Klient bez uspořených prostředků může využít překlenovací úvěr MAXI TREND s nulovou akontací. Úroková sazba u jeho střednědobé varianty činí 4,75 %, u dlouhodobé 5,75 %. Minimální výše úvěru je 250 000 Kč. Poplatek za vedení účtu jakéhokoli úvěru ve výši 200 Kč ročně je nejnižší ze všech stavebních spořitelen.

Michael Hovorka, mluvčí finanční skupiny České spořitelny

Klepněte pro větší obrázekHYPO stavební spořitelna

HYPO stavební spořitelna v současné chvíli nabízí překlenovací úvěry s úrokovou sazbou v rozpětí 3,9 - 6,9 % p. a. Podmínkou je ovšem naspoření 40 % cílové částky. Minimální částka překl. úvěru činí 75 000 Kč; horní hranice překl. úvěru je stanovena výší cílové, resp. přidělované částky. Za správu úvěrového účtu účtuje HYST poplatek ve výši 360 Kč ročně. Jako jediná stavební spořitelna nabízí úvěr ze stavebního spoření bez nutnosti splnění podmínky hodnotícího čísla s označením úvěr volbou; ten poskytuje veškeré výhody účelového úvěru ze stavebního spoření včetně pevné úrokové sazby (v aktuálním tarifu NADSTANDARDní úvěr ve výši 3,9 % p. a.) garantované po celou dobu splácení úvěru. Účelový úvěr s nulovou akontací v současné době HYST nenabízí.

Lucie Badová, vedoucí oddělení marketingu HYPO stav. spoř.


Klepněte pro větší obrázekRaiffeisen stavební spořitelna

Jestliže klient RSTS nechce či nemůže čekat na splnění podmínek pro přidělení úvěru ze stavebního spoření (s úrokem od 4,9 % p.a.) a má již na svém účtu stavebního spoření nějaké úspory, může využít některý z překlenovacích úvěrů (SPEKTRUM, PREMIUM nebo PREMIUM PLUS s úrokem od 2,99 % p.a.). Podmínkou je mít naspořeno, nebo být schopen vložit akontaci min. 20 % cílové částky.

Okamžitým řešení pro klienta, který nemá naspořeno vůbec nic, je překlenovací úvěr HORIZONT s nulovou akontací a úrokovou sazbou 4,9 % p.a., o který může klient požádat ihned po uzavření smlouvy o stavebním spoření a čerpat jej od 100 000 Kč výše. Úvěr HORIZONT je díky své komplexnosti i na našem pestrém úvěrovém trhu mimořádnou šancí pro každého (např. při výši úvěru 500 000 Kč představuje celkové měsíční zatížení klienta jen 3 550 Kč. Při investici 1 milion korun je to 7 090 Kč. Výše překlenovacího úvěru není omezena částkou, pouze možnostmi klienta daný úvěr splácet a zajistit.

Úhrada za vedení úvěrového účtu činí ve fázi překlenovacího úvěru 320 Kč, ve fázi úvěru ze stavebního spoření 280 Kč ročně.
Pokud klient v období od 1. 3. do 30. 6. 2005 uzavře smlouvu o stavebním spoření ve výši min. 200 000 Kč a nejpozději do 3 měsíců od data uzavření této smlouvy požádá o úvěr HORIZONT, nebude mu RSTS účtovat úhradu za uzavření smlouvy o úvěru (která obvykle představuje min. 1% výše překlenovacího úvěru).

Eva Jahodová, ředitelka odboru support RSTS

Klepněte pro větší obrázekStavební spořitelna Wüstenrot

Protože většina zájemců o úvěr už v rodině stavební spoření u jakékoliv stavební spořitelny má, je ideálním řešením SUPERÚVĚR od Wüstenrotu. Poskytuje se na novou smlouvu za nejvýhodnější srovnatelný úrok – 4,8 % p.a., který je garantován na celou dobu trvání překlenovacího úvěru. Horní hranice není omezena. Podmínkou poskytnutí úvěru je alespoň 12 měsíců spoření u kterékoliv stavební spořitelny, spoření může mít i manžel/ka nebo nezletilé dítě žadatele. Úvěr je poskytován ve výši desetinásobku úspor na původní smlouvě.

Další úvěry bez akontace Dominanta a Partner – pro nové klienty - se poskytují od 50 000 do 500 000 korun za úrokovu sazbu 6,9 % p.a. Poplatek za vedení úvěrového účtu je jednotný pro všechny úvěry a činí 250 korun ročně.

Helena Dušková, SS Wüstenrot

Pozn. redakce: Úroková sazba překlenovacího úvěru ze stavebního spoření je stejná po celou dobu splácení. Uvádíme odpovědi, které nám zaslali zástupci pěti z šesti stavebních spořitelen působících v ČR. Překlenovací úvěr ze stavebního spoření nabízí i Modrá pyramida stavební spořitelna.

U překlenovacího úvěru Tophypo je úroková sazba pevná po dobu prvních 6 let, a to od uzavření smlouvy o poskytnutí překlenovacího úvěru. Postup pro stanovení úrokové sazby a doby její fixace po uplynutí prvního úrokového období upravuje smlouva o poskytnutí překlenovacího úvěru.

Uvádíme odpovědi, které nám zaslali zástupci pěti z šesti stavebních spořitelen působících v ČR. Překlenovací úvěr ze stavebního spoření nabízí i Modrá pyramida stavební spořitelna.

Další článek


 

Související články


celkem 5 komentářů

Nejnovější komentáře

Re: Mám dvě připomínky:
Martin
20. 5. 2005, 08:57
Re: Mám dvě připomínky:
Jarmila
18. 5. 2005, 11:47
Re: Mám dvě připomínky:
Hana Kamenická
18. 5. 2005, 11:24
Re: Mám dvě připomínky:
Hana Kamenická
18. 5. 2005, 10:30
Mám dvě připomínky:
Jarmila
17. 5. 2005, 15:41

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená