FinExpert.e15.cz

Akciové trhy ožily, investoři by prý měli nakupovat

Investoři, kteří se nebojí rizika, nechť zavětří. Analytici totiž doporučují nákupy akcií.
Akciové trhy ožily, investoři by prý měli nakupovat

Podle dat agentury Bloomberg se index S&P 500 katapultoval na hodnotu 1287 bodů a podle analytiků není vyloučeno dosažení hranice 1300 bodů, i když to prý představuje hodnotu silné resistence.

Podle některých expertů je však přílišný optimismus pro akciové trhy ještě daleko. „Poslední růst na amerických trzích považuji spíše za korekci předchozího již několikadenního propadu,“ konstatoval analytik Atlantiku FT Milan Vaníček. Podle něj aktuální konstelace na trzích nenaznačuje impulz, který by mohl akciové trhy výrazně podpořit.

Někteří ekonomové za takový spouštěč považují až nadcházející výsledkovou sezónou za druhé čtvrtletí roku 2011, která přijde začátkem července. „Já bych nyní doporučil investice do fundamentálně zdravých firem, které v posledních týdnech prodělaly výprodeje, zejména z oblasti cyklických sektorů jako strojírenství nebo komoditní akcie,“ uvedl analytik společnosti Cyrrus Ondřej Moravanský.

Investoři tak mají nyní příležitost k řadě zajímavých nákupů

Pavol Mokoš ve své analýze pro Patrii.cz doporučuje akcie banky Unicredit. Ta se aktuálně obchoduje na úrovni 1,50 euro za akcii, což je úroveň, kterou dokázala udržet od dubna roku 2009. „Pro investory méně orientované na riziko by mohly být zajímavé defenzivní tituly, které vyplácejí vyšší dividendy  například akcie společnosti Sanofi Aventis nebo France Telecom,“ vypočetl analytik Patria Direct.

Energetické tituly jsou vůbec v hledáčku expertů, kteří nákup vybraných firem nyní doporučují. Podle experta České spořitelny Martina Krajhanzla se z globálního střednědobého pohledu zdají být zajímavými akcie podsektoru strojírenských firem a sektoru spotřebitelského nezbytného zboží, kvůli mírně klesajícím vstupním nákladům, které pomáhají ve zlepšování firemních marží. V těsném závěsu za energetickými tituly je komoditní sektor, který prý letos přinese zajímavé výnosy.

Pokud jde o české akciové tituly, nejsou nezajímavé podle Ondřeje Moravanského, oba bankovní tituly z pražské burzy, tedy Komerční banka a Erste bank, mírně rizikově orientovanému investorovi by neměly podle něj uniknout akcie KIT Digital a CME. Optimistický vývoj akciových trhů by však velmi rychle mohly zhatit podle mínění expertů „tradiční potíže“ současného ekonomického světa.

„Rizika spatřujeme stále v řešení úvěrového problému eurozóny speciálně Řecka, potenciálně slabá data za druhé čtvrtletí, pokračování slabších dat z ekonomiky, inflační tlaky (utahování monetární politiky s vlivem na vývoj ekonomického růstu) a výsledky stresových testů evropského bankovního sektoru za červenec,“ vypočetl Milan Vaníček. „Celkově si myslím, že trhy během roku naváží na růsty z předchozích let, nicméně míry tohoto růstu budou znatelně menší,“ uzavřel akciové výhledy Ondřej Moravanský.

Zdroj: www.usporim.cz

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená