FinExpert.e15.cz

AKAT: Radek Urban navržen do výboru ČNB pro finanční trh

Asociace pro kapitálový trh (AKAT) navrhla rozpočtovému výboru Poslanecké sněmovny jmenovat Radka Urbana členem Výboru pro finanční trh při ČNB. Radek Urban je generálním ředitelem a členem představenstva Investiční společnosti České spořitelny.

„Jsme přesvědčeni, že široké a důkladné znalosti finančního trhu, které Radek Urban získal, a také jeho osobnost, která zaručuje objektivní reprezentaci zájmů a potřeb všech soutěžitelů na trhu, z něj činí vhodného kandidáta do tohoto nového výboru.“ uvedl Martin Fuchs, předseda představenstva AKAT.

Výbor pro finanční trh je poradním orgánem bankovní rady ČNB, zřízeným v souvislosti s integrací dozoru trhu. Za úkol má diskutovat koncepční a systémové otázky v oblasti dohledu a regulace. Tři ze sedmi členů výboru mají být podle zákona navrženi profesními asociacemi, ve výboru se účastní i člen bankovní rady, finanční arbitr a dva zástupci jmenovaní ministrem financí.

Před příchodem do IS České spořitelny v roce 2005 pracoval Radek Urban (41) jako ředitel správy aktiv v mateřské České spořitelně. Do roku 2001 byl ředitelem sekce bankovních obchodů ČNB. Vzdělání získal na VŠE v Praze a na Swiss Banking School v Curychu. Je také členem Správní rady Garančního fondu obchodníků s cennými papíry a místopředsedou komise Bankovní asociace pro kapitálový trh a cenné papíry.

Poznámka

Asociace pro kapitálový trh (AKAT) je zájmovým sdružením právnických osob a svou činností usiluje o rozvoj, standardizaci a popularizaci českého kapitálového trhu. AKAT byl založen v dubnu 2000. Představenstvo AKAT je sedmičlenné, jeho členy jsou Jan Barta (ČSOB), Marek Belšan (Weinhold Legal), Jan D. Kabelka (ING Investment Management), Jan Troníček (HVB Bank), Jan Vedral (Conseq), Filip Záhořík (Citibank) a Martin Fuchs (HSBC Bank), který je jejím předsedou.

Údaje zjištěné v rámci ohlašovací povinnosti členů AKAT vypovídají o výkonnosti celého českého kapitálového trhu. Současných 41 členů a partnerů AKAT, dominantních účastníků kapitálového trhu, totiž představuje:

  • 95% podíl na akciovém trhu Burzy cenných papírů Praha, a.s.,
  • 99% obchodů se zahraničními fondy v ČR,
  • všechny tzv. tvůrce trhu (market-makers) na českém trhu s dluhopisy,
  • 80% podíl na majetku obhospodařovaného v ČR v rámci individuální správy klientských portfolií,
  • většinu účastníků devizového trhu v ČR.
Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená