FinExpert.e15.cz

AKAT: Nový předseda a nové úkoly

Novým předsedou představenstva Asociace pro kapitálový trh (AKAT) se stal Jan D. Kabelka, který ve funkci vystřídal dlouholetého předsedu Martina Fuchse. Pan Kabelka byl do této funkce zvolen na základě jednomyslného rozhodnutí představenstva AKAT.

„Představenstvo AKAT má před sebou mimo jiné tři hlavní úkoly. Dokončit projekt organizace makléřských zkoušek, odborně asistovat při aplikaci evropské direktivy o trzích finančních nástrojů MiFID do českého právního prostředí a na základě rozhodnutí valné hromady jednat s účastníky trhu o novém modelu profesní organizace zastřešující všechny segmenty kapitálového trhu.“ uvedl ke svému zvolení Kabelka.

Jan D. Kabelka pracuje od roku 2000 v ING Investment Management (C.R.) a.s., v představenstvu AKAT působí od roku 2003.

Nové 7 členné představenstvo AKAT si na svém 64. zasedání rozdělilo koordinační kompetence pro jednotlivé oblasti kapitálového trhu. Do kompetence Jana Barty přísluší kolektivní investování. Marek Belšan bude nadále řídit Legislativní sekci. Jan D. Kabelka nadále odpovídá za Komisi pro makléřské zkoušky a bude zodpovědný za hospodaření AKAT a za styk se sdělovacími prostředky. Jan Troníček bude spolupracovat s vedoucím sekce Danielem Drahotským v oblasti asset managementu. Radek Urban bude koordinovat sekci pro finanční trh, sekci pro obchodování s dluhopisy a také nově zřízenou společnou pracovní skupinu s Českou bankovní asociací k implementaci směrnice MiFID. Jan Vedral se spolu s předsedou Etické komise Pavlem Krčálem zaměří na etická pravidla bankovních a nebankovních obchodníků s cennými papíry a spolu s předsedou sekce investičních zprostředkovatelů a poradců Igorem Bielikem bude odpovídat také za tento segment. Filip Záhořík bude i nadále odpovídat za Sekci pro custody, včetně problematiky Garančního fondu obchodníků s cennými papíry.

Asociace pro kapitálový trh (AKAT) je zájmovým sdružením právnických osob a svou činností usiluje o rozvoj, standardizaci a popularizaci českého kapitálového trhu. AKAT byl založen v dubnu 2000. Představenstvo AKAT je sedmičlenné, jeho členy jsou Jan Barta (ČSOB), Marek Belšan (Weinhold Legal), Jan D. Kabelka (ING Investment Management), Jan Troníček (HVB Bank), Radek Urban (Česká Spořitelna), Jan Vedral (Conseq) a Filip Záhořík (Citibank).

Údaje zjištěné v rámci ohlašovací povinnosti členů AKAT vypovídají o výkonnosti celého českého kapitálového trhu. Současných 46 členů a partnerů AKAT, dominantních účastníků kapitálového trhu, totiž představuje:

  • 95% podíl na akciovém trhu Burzy cenných papírů Praha, a.s.,
  • 99% obchodů se zahraničními fondy v ČR,
  • všechny tzv. tvůrce trhu (market-makers) na českém trhu s dluhopisy,
  • 80% podíl na majetku obhospodařovaného v ČR v rámci individuální správy klientských portfolií,
  • většinu účastníků devizového trhu v ČR.
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená