FinExpert.e15.cz

Air Bank získala během prvních dvou let na trhu přes 200 000 klientů

Praha, 22. listopadu 2013

Dnes jsou to přesně dva roky od doby, kdy Air Bank otevřela své první pobočky. Přestože vstoupila na český trh jako poslední z nových bank, podařilo se jí během dvou let získat více než 200 000 klientů. Stala se tím vůbec nejrychleji rostoucí novou bankou na českém trhu.

„Kdyby mi někdo před dvěma lety řekl, že budeme mít touto dobou 150 tisíc klientů, považoval bych to za velmi ambiciózní odhad. Ve skutečnosti dnes ale máme klientů ještě o 50 000 více,“ řekl Erich Čomor, generální ředitel společnosti Air Bank.

Jen za letošní rok Air Bank získala přes 110 000 nových klientů. Důvodem byl především rekordní zájem o její běžný účet, který začala v dubnu úročit stejně jako spořicí. Za poslední rok se počet otevřených běžných účtů více než ztrojnásobil. Počet otevřených spořicích účtů však rostl také, jen o něco pomaleji.

Air Bank se povedl i vstup na trh spotřebitelských půjček, které začala nabízet až na konci října loňského roku. Od té doby poskytla klientům půjčky v celkovém objemu přes 2,4 miliardy Kč. Pomohla tomu i nová služba převedení půjčky, kterou Air Bank spustila letos v červenci.

Klienti projevili velký zájem také o bezkontaktní karty, které Air Bank začala nabízet letos v lednu. Od té doby jich klientům vydala více než 85 000. Zájem je i o mobilní aplikace pro telefony iPhone a telefony s Androidem. Přestože je Air Bank spustila až letos v dubnu, respektive v červenci, zaznamenala už na obchodech AppStore a Google Play více než 40 000 stažení.

Air Bank nadále rozšiřovala i svou síť poboček a bankomatů. Za poslední rok otevřela dalších pět poboček a celkově jich tak má dnes 23. Počet bankomatů vzrostl o deset na 48. Air Bank navíc v dubnu spustila novou službu, která jejím klientům umožňuje vybírat peníze i na více než 4300 místech společnosti Sazka. Klienti Air Bank už u Sazky provedli přes 30 000 výběrů v celkovém objemu přes 40 milionů Kč.

Air Bank se také postupně daří zlepšovat své finanční výsledky. Čistou ztrátu za prvních devět měsíců snížila z loňských 398,2 milionu Kč na letošních 66,2 milionu Kč. Do zisku se plánuje dostat v roce 2015.

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená