FinExpert.e15.cz

Air Bank se naváží do mBank & spol. Za doporučení nenabízí nic


Radmen  |  30. 06. 2015 08:24

Já využil bonusu jak u mBank, tak u Equa bank, ale rozhodně to nebyl hlavní motiv. Jejich produkt pro mě byl v danou dobu výhodný a těch pár korun k tomu byl akorát příjemný bonus. Když se na to podívá z jiného úhlu, dejme tomu, že nyní u mBank dostanete 500 korun a tím máte vlastně odpuštěné nějaké ty poplatky za kartu, pokud neutratíte ani 500 Kč/měsíc. Na druhou stranu kdyby mi ruplo v bedně a založil jsem si účet u Air Bank, tak nic nedostanu. Nevím teď přesně sazebník, budu předpokládat, že když nic s účtem nedělám, tak nic neplatím. Ale když náhodou bych potřeboval zrovna vybrat, tak jak vůl půjdu hledat vlastní bankomat, kterej pokud vím mám nejbližší asi 60 km. Nebo dám 20 Kč (či jaká je ta částka přesně) za výběr přes Sazku, případně výběr z cizího bankomatu, to je pokud vím ještě víc. Suma sumárum i aktuálně "blbá" mBank vítězí. Pokud Air Bank nějak v poslední době změnila sazebník, je možné, že mnou popisovaná situace už neplatí, ale pochybuji o tom.

PS: Sám mBank momentálně opouštím, čili nejsem žádnej velkej fanda.

 | 

Já taky mám Air i Equa, u Equa jsem shrábl bonus za založení + za doporučení dalších dvou lidí. Na druhou stranu mi model, kdy si banky klienty defacto kupují za náborové bonusy nebo dotují věci, které mají konkrétní jednotkové náklady jako je výběr z cizího bankomatu nebo dokonce vklad přes poštu u Equa, nepřijde jako dlouhodobě udržitelné, stačí se podívat na hospodářské výsledky. Air Bank si vede dobře a má hodně klientů i přesto, že si je nekupuje. I mě zaujala a mám ji jako hlavní účet, v Equa mám peníze na spořáku a používám ji na výběry z bankomatu, uvidíme jak dlouho jim to vydrží,

 | 
xls  |  30. 06. 2015 13:30

Jako Airbank reklama dobrý, ale i když tam mám spořicí účet, tak jsem dodnes nepřišel na žádný důvod, proč si tam otevřít i běžný. To Equu jsem si sice zakládal kvůli bonusu, ale pak jsem zjistil, že se občas hodí i výběry zdarma nebo za 9,- v zahraničí (AiB to má za 100,-), takže ji už mám 2 roky.

Takže bonus za založení se může bance vyplatit, pokud ovšem klienty zároveň neodradí jako mB.

 | 
Čomoro Tomoro  |  01. 07. 2015 09:14

A pochybný Finexpert se naváží do mBank, protože oproti Airbank neplatí horentní částky za inzerci..

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená