FinExpert.e15.cz

Air Bank překvapila: Vyšší úrok, nižší poplatky, Sazka a iPhone

Air Bank představila novinky a vypadají opravdu slibně.
Air Bank překvapila: Vyšší úrok, nižší poplatky, Sazka a iPhone

Air Bank před dvěma týdny – a to po ve velmi krátké době – oznámila další snižování úrokové sazby na spořicím účtu. Od 19. března 2013 je základní roční úroková sazba u korunového spořicího účtu 1,8 % ročně. Současně Air Bank oznámila, že připravuje zajímavé novinky – nespíše aby trošku uklidnila rozčarované klienty a poté že bude ještě výhodnější bankou...

Útok na velké banky

Nyní jsme se dočkali a zdá se, že Air nezklamala. I ohlasy klientů na sociálních sítích jsou pozitivní. Banka začne od dubna jako jediná banka u nás úročit běžný účet stejnou sazbou s TOP3 garancí, jakou úročí spořicí účet. Od začátku příštího týdne se tak budou peníze klientům zhodnocovat aktuální roční sazbou 1,8 % i na běžných účtech. Ostatní banky přitom své běžné účty úročí nejčastěji sazbou 0,01 %. 

Přidají se další?

Air Bank vstoupila na náš trh v listopadu 2011. Banka zatím získala 113 tisíc klientů, přičemž 96 procent z nich k ní přešlo z pěti největších tuzemských bank.

Češi si na spořicí účty pomalu ale jistě zvykají, ale stále na běžných účtech v Česku spí téměř 700 miliard korun.  Banka tak chce jít naproti klientům, kteří stále raději nechávají úspory na běžném účtu. 1,8 % je silný argument.

Air Bank bude na běžném účtu úročit vklady až do výše 100 000 korun. Pro získání takto úročeného běžného účtu bude podmínka, že alespoň pětkrát do měsíce zaplatíte platební kartou. Abyste si mohli novinku vyzkoušet, budou mít první čtyři měsíce úročení na běžném účtu úplně všichni bez ohledu na počet karetních plateb.

Rušíme poplatek za odchozí platby

Skvělou zprávou pak je, že od 1. dubna zruší Air u Malého tarifu pětikorunové poplatky za odchozí platby do jiných bank v České republice. Přestane také účtovat poplatek za výběr hotovosti při platbě v obchodě (CashBack) nebo poplatek za změnu PIN karty u bankomatu. Měsíční poplatek u Velkého tarifu sníží z původních 150 na 100 korun. U obou tarifů pak sníží z 200 korun na 100 korun poplatky za výběry z bankomatů mimo Evropskou unii a za zahraniční platby.

Banka se nyní chce zaměřit více na klienty s běžnými účty, oznámila tedy, že TOP3 garanci bude nadále poskytovat, ovšem od srpna už jen na vklady do výše jednoho milionu korun. Zůstatky nad milion korun bude klientům úročit také, ale nižší sazbou.

Další novinky? Sazka a iPhone

Jak se ještě více přiblížit klientům mimo velká města? Další příjemnou zprávou je, že k výběrům peněz bude možné využívat kromě bankomatů i více než 4 300 míst společnosti Sazka, takže například na poště, v trafice, na čerpací stanici. Pro srovnání číslo 4 300 je přibližně stejný počet míst, kolik mají všechny ostatní banky dohromady bankomatů. Jednorázově si však zde budete moci vybrat maximálně 3000 korun.

Klienti nebudou k výběru peněz u Sazky vůbec potřebovat kartu. Bude jim stačit kód, který si vytvoří v internetovém bankovnictví nebo mobilní aplikaci. U Malého tarifu zaplatí klient za jeden výběr u Sazky 10 korun, oproti výběru z bankomatu cizí banky tak 15 korun ušetří. U Velkého tarifu bude výběr zdarma. Až do konce září však budou moci tuto službu používat zdarma úplně všichni klienti Air Bank.

Na začátek dubna se pak mohou těšit i příznivci mobilních aplikací – Air Bank spustí mobilní aplikaci pro telefony iPhone. Aplikace poskytne přehled o běžných a spořicích účtech i půjčkách. Umožní účty aktivně ovládat, například zadávat platby nebo upravovat limity pro své platební karty.

Navíc banka slibuje, že bude díky aplikaci možné například schvalovat chytrá inkasa nebo si odpustit poplatek, pokud nebudete s nějakou zpoplatněnou službou spokojeni. Přes mobil si díky aplikaci také najdete nejbližší pobočku a bankomat Air Bank nebo terminál Sazky. Přímo v aplikaci si také jednoduše vytvoříte kód, který bude k výběru peněz na terminálech Sazky potřeba. Verzi aplikaci pro Android banka již připravuje.

Další článek


 

celkem 27 komentářů

Nejnovější komentáře

K tomu IOS, mluvil jsem s clovekem z AirBank a udajn...
Michal V.
14. 5. 2013, 18:01
Jenom oprava toho odkazu... <a rel="nofollow" ...
VK
8. 4. 2013, 09:30
Zaujal mě rozhovor s jejich gen. ředitelem (<a re...
Bob
1. 4. 2013, 21:30
Až bude aplikace i pro Android, přejdu od Fio. Zatím...
Lukke
1. 4. 2013, 19:32
Přesně tak. Člověk, který se spokojí s 8 tisíci to n...
Lukke
1. 4. 2013, 19:32

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená