FinExpert.e15.cz

Air Bank: Pokud klient není spokojen, neplatí

Banka dnes představila nabídku, provoz zahájí 1. listopadu.
Air Bank: Pokud klient není spokojen, neplatí

Již včera v odpoledních hodinách jste si mohli na stránkách banky prohlédnout ceník. Až dnes se však konalo jeho oficiální představení, kde nás Air Bank oficiálně seznámila s celou nabídkou, resp. odlišným přístupem ke klientům.

Víte, za co platíte

Ceník nové banky vypadá velmi sympaticky, vejde se na jednu stranu A4, je přehledný, jednoduchý, nikde žádné hvězdičky. Podle slov marketingového ředitele Jakuba Petřiny chce Air Bank, aby její klienti ceník znali.

Při jednostránkovém ceníku je velká pravděpodobnost, že tomu tak bude. Klient se tedy ve svém účtu a poplatcích vyzná. Čím složitější ceník, tím větší šance, že klient udělá chybu a vybere si špatně.

Malý a Velký

Banka bude nabízet běžný účet s tarify Malý a Velký. U Malého tarifu neplatíte žádný měsíční poplatek, platíte pouze za jednotlivé služby. Malým zklamáním je u malé varianty poplatek 5 Kč za odchozí platbu do jiné banky v ČR. Banka však již v minulosti předesílala, že nebude nabízet zcela bezplatný učet.

„Nesrovnáme se s nízkonákladovými bankami, nechceme jim přetahovat zákazníky. Naše nabídka je zaměřená hlavně na současné klienty velkých bank. Proto jsme Air Bank postavili jako plnohodnotnou banku, s pobočkovou sítí a moderním internetovým bankovnictvím, kde jde ale zařídit úplně vše co na pobočce,“ objasňuje mluvčí banky Rostislav Kocman.

Z nejčastěji využívaných služeb pak zaplatíte u Malého tarifu 25 Kč za výběr hotovosti z bankomatu nebo na pobočce jiné banky a to nejen v ČR, ale v celé EU. Výběry z bankomatů Air Bank jsou zdarma, zatím však jejich rozmístění bude kopírovat 12 poboček. Do budoucna bude banka počet poboček rozšiřovat. Banka také přemýšlí nad způsobem rozšíření počtu bankomatů, ve hře může být partnerství s jinou bankou či vlastní síť.

Co dostanete za 150 Kč?

Za Velký tarif zaplatíte měsíční poplatek 150 Kč a všechny běžné služby máte pak v ceně, resp. služby ze skupiny Co vás nejvíc zajímá a Další běžné služby (viz tabulka). Za méně časté služby zaplatíte stejně jak u Malého tarifu. Spadají sem výběry z bankomatu nebo na pobočce mimo EU, vydání třetí platební karty či zahraniční platby. Zatím Air Bank nerozlišuje mezi SEPA platbami a ostatními zahraničními platbami. Do budoucna však plánuje SEPA platby zvýhodnit.

Air Bank tak podle slov mluvčího Rostislava Kocmana přichází s novým cenovým konceptem. „U měsíčního poplatku neplatíte za účet, ale za vztah s bankou – účtů tedy za jeden poplatek můžete mít více,“ objasňuje Kocman. Odlišnosti budou i ve zpoplatnění transakcí skrze jednotlivé kanály. „Nerozlišujeme použitý kanál – nezpoplatňujeme operace na pobočce, přes telefon nebo přes internet. Platíte za operaci samotnou,“ říká tiskový mluvčí banky Rostislav Kocman.

K oběma tarifům banka nabídne dvě karty. Ty, které Air Bank vydá letos, však ještě neumožní bezkontaktní platby. Jejich vydávání banka plánuje zřejmě na začátek příštího roku. Sami si pak vyberete, zda chcete kartu bezkontaktní či klasickou.

K běžnému účtu budete mít k dispozici také spořicí účet s tzv. TOP 3 garancí, což znamená, že úroková sazba na spořicím účtu bude patřit mezi tři nejvýhodnější sazby na trhu. Úroky bude Air Bank připisovat měsíčně.

Pokud není klient spokojen, nebude platit

Nejste spokojeni s poplatkem? V internetovém bankovnictví Air Bank si najdete funkci Odpustit poplatek. Bance však krátce vysvětlíte, proč nejste spokojeni, proč nechcete poplatek zaplatit.

Nejedná se o reklamaci, funkce neprochází žádným schvalovacím procesem, poplatek bude odpuštěn. Pro banku jde o užitečnou zpětnou vazbu. Samozřejmě se najdou tací, kteří budou chtít této služby zneužít. Jak funkce obstojí, otestuje až ostrý provoz.

Co v ceníku nenajdete

Banka dnes představila ještě některé „vychytávky“, za které platit nebudete, ale v ceníku je nenajdete. Zdarma tak je vklad hotovosti na pobočce či zobrazení zůstatku na všech bankomatech. Dále budete mít možnost schválit jednotlivá inkasa. Před provedením inkasa obdržíte e-mail a do 5 dnů bude nutné platbu schválit, pokud tak neučiníte, platba se neprovede.

Spořicí účet pak nabídne po vzoru obálkové metody funkci Vedení spořicích obálek. „Existují dvě formy spoření. Buď spoříte jen tak nebo si odkládáte na určitou věc, třeba na dovolenou, auto či motorku,“ vysvětluje Jakub Petřina. Se spořicím účtem tak budete mít přehled o svých úsporách.

Nemůžete se dočkat?

Air Bank pro své nedočkavé „fanoušky“ připravila speciální akci, kdy můžete na spořicí účet v korunách získat trvalou prémii ve výši 0,2 %. Na stránkách banky se ode dneška můžete registrovat, a jakmile si zařídíte spořicí účet, získáte zmíněnou prémii. Po otevření banky vás však registrace nijak nezavazuje ke zřízení spořicího účtu. Podle informací zveřejněných na tiskové konferenci je tato akce pro prvních 5 000 zájemců.

Ceník Air Bank

TarifMalýVelký
Měsíční poplatek za tarifzdarma150 Kč
Co vás nejvíc zajímá
Vedení účtů v korunách, eurech a dolarechzdarmazdarma
Odchozí korunová platba do jiné banky v ČR, včetně trvalých příkazů, inkas a SIPO5 Kčzdarma
Příchozí korunová platba z jiné banky v ČRzdarmazdarma
Odchozí / příchozí platba v rámci naší bankyzdarmazdarma
Výběr / vklad hotovosti u našeho bankomatuzdarmazdarma
Výběr hotovosti z bankomatu nebo na pobočce jiné banky v ČR a v EU25 Kčzdarma
Další běžné služby
Zaslání výpisu elektronickyzdarmazdarma
Zaslání výpisu poštou25 Kčzdarma
Zaslání každých pěti SMS o pohybech na účtu5 Kčzdarma
Zadání / změna / zrušení platebního příkazu nebo inkasazdarmazdarma
Vydání dvou platebních karet v rámci tarifu, včetně obnovy a náhradní kartyzdarmazdarma
Výběr hotovosti při platbě kartou v obchodě (CashBack)5 Kčzdarma
Zablokování a odblokování karty zdarmzdarmazdarma
Opakované zaslání PINu ke kartě poštou nebo změna PINu na bankomatu25 Kčzdarma
Méně časté služby
Výběr hotovosti z bankomatu nebo na pobočce jiné banky mimo EU200 Kč200 Kč
Odchozí / příchozí zahraniční platba a europlatba200 Kč200 Kč
Vystavení potvrzení na vaši žádost200 Kč200 Kč
Vydání třetí a další platební karty nad rámec tarifu300 Kč300 Kč
Zaslání upomínky300 Kč300 Kč
Další článek


 

celkem 16 komentářů

Nejnovější komentáře

Zkuste, prosim, definovat termin 'vyhodne uroceni'. ...
David
25. 9. 2011, 15:49
Ja jsem zas typ člověka, který po Vás bude tvrdě vyž...
Jetotak
25. 9. 2011, 15:07
Už i v ČR je na výběr Mbank ale hlavně FIO banka, má...
Mirek
22. 9. 2011, 10:07
Budes asi prekvapen, ale do cizich zemi se da dostat...
Jakub
20. 9. 2011, 14:40
Jasně, najdou se i lidé, kteří rádi zaplatí cokoliv ...
RomanL
20. 9. 2011, 11:34

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená