FinExpert.e15.cz

Air Bank: Neplatíte za účet, ale za vztah s bankou

Při startu banka nabídne běžný a spořicí účet a platební kartu.
Air Bank: Neplatíte za účet, ale za vztah s bankou

Nespokojení tuzemští bankovní klienti by si měli v diáři zatrhnout září 2011. Právě v tomto měsíci (nikoliv v listopadu) dle našich nejnovějších informací reálně vpluje do stojatých bank českého bankovnictví loď Air Bank, poháněná kapitálem Petra Kellnera.

Co od nové banky čekat? Především přístup moderní banky, na který jsou zvyklí zákazníci v zahraničí. „Běžný klient velké bankovní čtyřky si všimne rozdílu v okamžiku, kdy Air Bank vyzkouší a porovná služby se servisem, který dostává ve své současné bance,“ řekl nám tiskový mluvčí banky Rostislav Kocman. Největší důraz hodlá banka klást na jednoduchost a srozumitelnost v nabídce služeb.

Na startu

Těch při rozjezdu banky nebude mnoho, ale postupem času budou přibývat. „Při startu banky budeme nabízet pouze běžný a spořicí účet, samozřejmě s platebními kartami, a to Mastercard,” prozradil nám Kocman. Příští rok chce banka nabídnout úvěrové produkty, na ostatní produkty včetně hypoték si klienti počkají o něco déle.

Bude Air Bank první bankou, kterou mají lidé rádi?

Bude Air Bank první bankou, kterou mají lidé rádi?

Skupina PPF by chtěla ještě tento rok v Česku otevřít banku pro drobnou klientelu. Co můžeme čekat?

Rostislav Kocman nám vyzradil i to, v čem bude u Air Bank největší odlišnost oproti nabídce stávajících bank. „Pokud se budeme bavit konkrétně, tak my nemáme žádné balíčky služeb. Nabízíme pouze dva cenové programy, kdy u jednoho platíte měsíční poplatek a všechny standardní služby pak máte zdarma  tedy kromě zahraničního platebního styku, ale například platby a výběry z bankomatu jsou zdarma,“ vysvětluje Kocman. „U druhého pak neplatíte měsíční poplatek, ale platíte za jednotlivé operace, příchozí platba, výběr z našeho bankomatu jsou také zdarma.“

Air Bank přichází s novým cenovým konceptem. „U měsíčního poplatku neplatíte za účet, ale za vztah s bankou účtů tedy za jeden poplatek můžete mít více,“ objasňuje Kocman. Odlišnosti budou i ve zpoplatnění transakcí skrze jednotlivé kanály – novinkou je, že u všech klient zaplatí stejnou cenu. „Nerozlišujeme použitý kanál  nezpoplatňujeme operace na pobočce, přes telefon nebo přes internet. Platíte za operaci samotnou bez ohledu na kanál, pokud je to zpoplatněná operace podle tarifu, nebo ji prostě máte zdarma,“ říká tiskový mluvčí banky Rostislav Kocman.

Speciální bankovní systém

Samozřejmostí bude obsluha online, a to včetně možnosti provést přes internet kompletní založení služeb. „Vůbec nikdy nemusíte přijít do naší pobočky.“ Bankovní systém je speciálně vytvoření podle business modelu banky a předpokládaných potřeb klientů. „Ano, bankovní systém se přizpůsoboval potřebám internetového bankovnictví, ne naopak. Staré banky mají za sebou historii, tradici a podobně, ale nedokážou změnit svoje systémy, a tato tradice je omezuje,“ myslí si Kocman.

Air Bank má nový web

Air Bank má nový web

Plány Air Bank jsou velmi smělé a odvíjí se od toho, že její majitelé zcela věří inovativnímu přístupu. „Do roka od spuštění chceme mít 70 tisíc klientů, do pěti let 250 tisíc a mít tak tržní podíl 4-5 %,“ odhaluje zákulisní noty banky Rostislav Kocman. Do černých čísel by se Air Bank ráda dostala ve třetím roce fungování. „Po pěti letech bychom chtěli mít bilanční sumu okolo 18 miliard korun,“ zakončuje Kocman.

Zdroj: www.bankovnipoplatky.com

Další článek


 

celkem 26 komentářů

Nejnovější komentáře

Srandista... a vladu usa a dalsich statov vlastni kt...
MM
27. 6. 2011, 13:01
Omyl, za celosvětovou krizí stojí politici, kteří nu...
Patrik Chrz
26. 6. 2011, 22:23
Pokial mam peniaze ziskane legalne, tak mi moze kazd...
MM
26. 6. 2011, 14:27
Proti slusnemu zisku a podnikaniu nokto nic nema. To...
MM
26. 6. 2011, 14:19
Za celosvetovou krizou stoja len a len bankari, takz...
MM
26. 6. 2011, 14:12

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená