FinExpert.e15.cz

AIG: Společnost AIG úspěšně dokončila proces transformace na pobočku AIG EUROPE, S. A.

Po vstupu České republiky do EU bylo rozhodnuto sjednotit organizační strukturu skupiny AIG v rámci zemí Evropské unie. Tato změna byla předem dlouhodobě plánovaným procesem a týká se většiny zemí - tzv.“nových“ členů EU. Z výše uvedených důvodů byla v České Republice založena pobočka AIG EUROPE S.A. s názvem AIG EUROPE, S. A., pobočka pro Českou Republiku.

 
S účinností ke dni 1. června 2007 uzavřela nově založená AIG EUROPE – pobočka ČR s AIG CZECH REPUBLIC pojišťovnou, a.s. ke dni 1.6.2007 smlouvu O PRODEJI PODNIKU a převzala veškeré aktivity související s provozováním pojišťovací činnosti v oblasti neživotního pojištění, které byly až doposud vykonávány společností AIG CZECH REPUBLIC pojišťovna, a.s.
 
Následně, v souladu s českými právními předpisy, byl původní právní subjekt AIG CZECH REPUBLIC pojišťovna, a.s. , na žádost AIG, likvidován. Současně zanikla i licence a nyní logicky následuje i zrušení ratingu Standard & Poor´s, které proběhlo právě v těchto dnech.
 
AIG Europe S. A. je společnost registrovaná ve Francii a regulovaná ACAM, francouzským regulátorem pojišťovnictví. V Evropě působí již 60 let a je zastoupena ve většině evropských zemích. Po navýšení kapitálu ke konci prosince 2008 společnost disponovala kapitálem vyšším než 1,3 miliardy EUR. Navýšením kapitálu se několikanásobně zvýšila míra solventnosti, stávající rating společnosti Standard & Poor´s je A+. Tato fakta jsou ujištěním pro naše klienty, že AIG EUROPE je kapitálově silná a finančně zdravá společnost schopná plnit své závazky, a to je základ pro náš další růst na evropském trhu.
 
American International Group, Inc. (AIG) je vedoucí mezinárodní společnost v oblasti pojištění a finančních služeb, se sídlem ve Spojených státech amerických, největším upisovatelem obchodních a průmyslových rizik ve Spojených státech amerických, a patří mezi nejvýše hodnocené pojistitele v oblasti životního pojištění. Dceřiné společnosti AIG nabízejí širokou škálu všeobecného a životního pojištění pro firmy, instituce a individuální klienty ve více než 130 zemích a jurisdikcích po celém světě.
Další článekcelkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

Máte někdo nějakou zkušenost s pojišťovnou AIG Europ...
Lucie Háková
25. 11. 2014, 17:25

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená