FinExpert.e15.cz

Agresivní reklama má pomoci přetáhnout bance klienty

Poštovní spořitelna dnes zahajuje razantní marketingovou kampaň, míří na klienty České spořitelny.
Poštovní spořitelna vyhlásila válku České spořitelně a nechce se při tom spoléhat jen na klasickou reklamu. Klienty konkurence má armáda Poštovní spořitelny za úkol "dobýt" přímo v ulicích.

Od dnešního rána proto na vybraných výpadovkách číhají falešní stopaři, kteří se chtějí dostat do své banky. Náměstí pětadvaceti českých měst ozdobí nové ukazatele upozorňující na nejbližší pobočky jednotlivých bank a hlídky budou rozdávat letáky a bundy. "Chceme poukázat na naše přednosti a naopak na nedostatky naší konkurence," říká Martin Orság, mluvčí Poštovní spořitelny.

Banka, která působí na 3300 poštách, loni oznámila, že do deseti let chce předstihnout největší Českou spořitelnu. Už podruhé proto sáhla po guerille, razantní formě reklamy, která oslovuje zákazníky v ulicích, ale i v zaměstnání či na parkovištích. Všude tam, kde firmy očekávají, že lidé budou mít o jejich výrobky a produkty skutečný zájem.
Pro svou kampaň Poštovní spořitelna tentokrát zvolila menší města, jako Vysoké nad Jizerou, Doksy či Litvínov. Podle reklamních odborníků má šanci zaujmout. "Kampaň může pomoci, ale lidé se dále rozhodnou hlavně podle produktů, které banka nabízí," říká Petr Voborský, kreativní ředitel reklamní agentury 1. pozitivní.

Podle právníků, které oslovily HN, guerillová kampaň často balancuje na hraně zákona. Ani tentokrát se totiž Poštovní spořitelna netají, že kampaň míří zejména na Českou spořitelnu. "V případě, že reklama konkurenta přímo napadá, mohla by Česká spořitelna uvažovat o podniknutí právních kroků," říká Petr Holec z kanceláře Holec, Zuska a Partneři.

V létě, když Poštovní spořitelna před zavřené pobočky největšího konkurenta stavěla cedule "Tady už je zavřeno, banka na vaší poště má stále otevřeno", Česká spořitelna žalobu nepodala. Její pracovníci místo toho ničili a zabavovali některé cedule. "Česká spořitelna tehdy na kampaň raději nechtěla příliš upozorňovat," dodává Holec.
"Guerillovou kampaň Poštovní spořitelny nechceme příliš komentovat. Pokud bude v intencích platné legislativy, tak proti ní nezasáhneme," říká k chystané akci mluvčí České spořitelny Klára Gajdušková.

V Česku je guerillový marketing stále poměrně neznámý, v zahraničí slaví úspěchy. Třeba v Polsku bojovali najatí demonstranti za otevření obchodního domu IKEA a o jejich demonstraci referovala většina médií v hlavních zprávách.

Zdroj: iHNed.cz
Další článek


 

celkem 32 komentářů

Nejnovější komentáře

Re:Poštovní spořitelna - nikdy !!!
Henry99
21. 11. 2006, 22:42
Re:Poštovní spořitelna - nikdy !!!
RedDragCZ
21. 11. 2006, 16:28
Re:Poštovní spořitelna - nikdy !!!
Kačer
21. 11. 2006, 00:18
Re:Banka hnusu
Fireball
20. 11. 2006, 23:58
Re:stopaři
hil
20. 11. 2006, 22:40

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená