FinExpert.e15.cz

Aerolinky SkyEurope vyzývají další letecké dopravce k otevřenosti

SkyEurope Airlines vyzývají ve své tiskové zprávě další letecké společnosti působící v České republice, aby se připojily k projektu Hrajemefer.cz, jehož smyslem je usnadnit zákazníkům snadnou orientaci ve struktuře cen letenek a poplatků. Na nově zřízených internetových stránkách si proto každý pasažér může snadno spočítat plnou cenu požadované letenky, včetně všech nejrůznějších poplatků.

"Považujeme projekt Hrajemefer.cz za natolik prospěšný, že by mohl posloužit jako širší platforma všem leteckým společnostem, navzdory často tvrdému avšak legitimnímu marketingovému boji o zákazníky. Internetové stránky www.hrajemefer.cz s neutrálním a snadno zapamatovatelným názvem mohou i vaší společnosti poskytnout dostatek prostoru pro vysvětlení, jak se tvoří cena každé letenky. Do praktického kalkulátoru si cestující doplní destinaci, cenu požadované letenky a následně se před ním objeví tabulka s podrobnými informacemi o struktuře ceny. Přestože zákazníci leteckých společností dobře vědí, že cenu letenky ovlivňují i další faktory, s nimiž musí při rezervaci počítat, některé spotřebitelské organizace si myslí opak. Vycházíme tak vstříc i těmto názorům a dáváme cestujícím do rukou jednoduchý nástroj, jak se zorientovat v cenové nabídce, aniž bychom si zároveň svazovali ruce v dalším marketingovém soupeření. Právě tvrdá konkurence totiž dokázala snížit ceny letenek natolik, že otevřela svět létání dalším statisícům lidí."

Jmenované internetové stránky lze označit jako první krůček k otevřenosti na cestě transparentních poplatků za letecké cestování, ale skutečnou cenu se zájemce o letenku stejně nedozví. Rozdíl mezi cenou, kterou vygeneruje web hrajemefer.cz a cenou skutečnou, je stále až v tisících korun a pro získání nejnižší ceny musí zájemce o letenku stejně podstoupit složité vyhledávání podle jednotlivých odletových spojů.

Další článek


 

celkem 2 komentáře

Nejnovější komentáře

Re:Podvod
Dalibor Z. Chvátal
25. 4. 2007, 09:20
Podvod
Pet
25. 4. 2007, 09:11

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená