FinExpert.e15.cz

AEGON Pojišťovna: výměna na postu ředitele

Novým generálním ředitelem společnosti AEGON Pojišťovna, a.s., se 5. října 2007 stal Vladimír Bezděk (33). Ve funkci nahradil Petera Brudňáka, který přijal nabídku nejvyššího vedení koncernu a odchází řídit operace AEGON v Číně. Vladimír Bezděk zároveň nadále zastává pozici generálního ředitele a předsedy představenstva společnosti AEGON Penzijní fond, a.s.

„Jmenování Petera Brudňáka na pozici ředitele AEGON Čína je velkým úspěchem pro celý středoevropský region a je založeno na výsledcích AEGON za posledních pět let na Slovensku a v České republice. Rád bych mu poděkoval za jeho přispění k vybudování slovenského a českého AEGONu a také za jeho osobní pomoc při podpoře celého regionu. Přeji mu mnoho úspěchů v jeho nové pozici.

Je mi také velkým potěšením, že mohu oznámit jmenování Vladimíra Bezděka do pozice generálního ředitele společnosti AEGON Pojišťovna. Jsem si jist, že bude úspěšně pokračovat v budování silné pojišťovny a penzijního fondu na českém trhu.“ Řekl při této příležitosti Gábor Kepecs, ředitel aktivit AEGON pro střední a východní Evropu.

Vladimír Bezděk pracuje ve společnosti AEGON od ledna 2007. Svou pracovní dráhu zahájil v roce 1997 v České národní bance. Za více než devět let působení v ČNB prošel několika útvary a pozicemi. Nejprve v Institutu ekonomie a poté i v Měnové sekci se zabýval analýzou fiskální politiky. Od roku 2001 působil jako poradce člena Bankovní rady. Na podzim 2003 přešel do Samostatného odboru ekonomického výzkumu, kde koordinoval výzkum fiskální politiky a současně působil jako jeden z poradců Bankovní rady.

Od července 2004 do června 2005 byl dočasně uvolněn na Úřad vlády ČR a byl vládou ČR jmenován koordinátorem přípravy podkladů pro rozhodnutí o důchodové reformě. Po návratu do ČNB na pozici koordinátora fiskálního výzkumu a poradce Bankovní rady přibral od října 2005 k těmto aktivitám i vedení referátu finanční stability.

Je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze a The University of Manchester ve Velké Británii. Zúčastnil se také řady zahraničních odborných kurzů se zaměřením na důchodovou a makroekonomickou problematiku. Aktivně působí v diskuzích k důchodové problematice v podobě přednášek na konferencích, seminářích a vysokých školách a vyvíjí také publikační činnost v tomto směru.

Vladimír Bezděk je ženatý a má tři děti. K jeho koníčkům patří squash, literatura faktu, mariáš, taroky a bridž.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená