FinExpert.e15.cz

AEGON: Naši klienti platí na pojistném přibližně třikrát více než ostatní

Klienti AEGON Pojišťovny zaplatili v roce 2005 na pojistném životního pojištění v průměru 17 772 Kč. To je přibližně třikrát více, než kolik činí dlouhodobý celorepublikový průměr. Vysoká byla i průměrná pojistná částka, která u AEGONu dosáhla 774 113 Kč, a průměrná délka smlouvy 26 let. Celých 96 procent všech smluv tvořilo investiční životní pojištění. AEGON Pojišťovna, která do Česka vstoupila teprve v dubnu loňského roku, od začátku upozorňuje na výraznou podpojištěnost a neúměrně nízké pojistné částky na českém trhu.

„Češi platí na pojistném životního pojištění v průměru 6 000 až 7 000 korun ročně, tedy jen přibližně 500 až 600 korun měsíčně. Tomu zpravidla odpovídají pojistné částky ve výši necelého ročního příjmu. V západní Evropě se přitom průměrná pojistná částka rovná minimálně třem až čtyřem ročním platům. Problémem podpojištění v Česku je, že si to lidé uvědomí až ve chvíli, kdy dojde k pojistné události. To už je však většinou pozdě. Základním vodítkem pro klienty by proto měla být pojistná částka ve výši několikanásobku jejich ročního příjmu. Teprve pak se dá hovořit o skutečné pojistné ochraně,“ vysvětluje Boris Čuchran, předseda představenstva a generální ředitel AEGON Pojišťovny.

Průměrné roční pojistné u AEGON Pojišťovny dosáhlo výše 17 772 Kč, což představuje téměř 1500 Kč měsíčně. Průměrné roční pojistné u běžně placených smluv přitom činilo 15 857 Kč a u jednorázově placených smluv 136 328 Kč. Průměrná pojistná částka 774 113 Kč pak odpovídala téměř 3,5 násobku průměrného hrubého ročního příjmu v zemi. Klienti, mezi kterými dominovali lidé středního věku s vyšší úrovní vzdělání, jednoznačně preferovali investiční životní pojištění – rozhodlo se pro něj celých 96 procent.

„Obliba investičního životního pojištění stále roste. Jeho podíl na celkovém předepsaném pojistném životního pojištění dnes v Česku sice činí jen okolo 17 procent, u nově uzavíraných smluv je však tento poměr mnohem výraznější. Ve světě tvoří investiční životní pojištění dokonce 80 procent všech nově uzavíraných smluv. Na investiční životní pojištění se v AEGON Pojišťovně od počátku zaměřujeme, proto považuji jeho 96 procentní podíl dosažený v roce 2005 za skvělý výsledek a zároveň potvrzení správnosti námi zvolené strategie,“ doplňuje Boris Čuchran.

AEGON Pojišťovna také nedávno oslavila první výročí působení na českém trhu. V prvním roce se zaměřila především na klíčové oblasti, tj. kvalitní produktové portfolio doplněné o nejžádanější  finanční produkty silných strategických partnerů, nejmodernější technologické a systémové zázemí poskytující nadstandardní klientský i zprostředkovatelský servis a na rozvoj interních i externích distribučních cest. Představila 7 nových produktů, otevřela 10 regionálních ředitelství a v novém legislativním prostředí vybudovala základ interní distribuční sítě čítající cca 350 finančních poradců.
Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená