FinExpert.e15.cz

ABC ČESKÉHO HOSPODÁŘSTVÍ: I na konci léta hraje na B2B tržišti prim bytové zařízení

O 80 procent za čtyři měsíce existence stoupla návštěvnost nových B2C stránek společnosti ABC Českého Hospodářství.

Průměrně zadá svou poptávku denně až 45 zákazníků. Návštěvnost se v srpnu vyhoupla na 9966 prohlížejících denně.

„Porovnám-li návštěvnost za měsíc duben a srpnovou návštěvnost, jde o nárůst uživatelů o 78,28 procenta. Překvapilo nás, že prostřednictvím B2C začaly nakupovat i neziskové organizace a školy. Je to zřejmě způsobeno i tím, že úspora nákladů – ať už z pohledu ušetřeného času či peněz – dosáhne až 30 procent. Pro jednotlivce jde o úsporu v řádu několika set tisíc korun, pro stavební firmu pak v řádu milionů,“ řekl Predrag Dukič, spolumajitel internetového B2B tržiště ABC Českého Hospodářství.

Poptávka B2C uživatelů je rozeslána všem zaregistrovaným firmám z oboru. Členové ABC Českého Hospodářství mají okamžitý přístup k poptávkám, ostatní registrovaní uživatelé až po 21 dnech, pokud je poptávka stále platná. Jedinou podmínkou zadávání poptávek zůstává, že objem transakce musí mít hodnotu minimálně 10 tisíc korun nebo 350 eur. Zákazník musí vyplnit kontaktní údaje a souhlasit s podmínkami zveřejnění poptávky. Její zadání do B2C tržiště ABC Českého Hospodářství je zcela zdarma.

„I na konci srpna hrají v zadávaných poptávkách prim plastová okna, zednické práce, rekonstrukce bytu nebo domu, stavební materiál, vnitřní či venkovní dveře, výstavba rodinného domku na klíč, zateplení domu, trámy na střechu, kuchyně na míru či nákup žaluzií a rolet,“upřesnil Predrag Dukič.

Zájemce jen vyplní poptávkový formulář a vypíše své vlastní výběrové řízení. Formulář se zveřejní na stránkách tržiště a zároveň jsou jím osloveni i vhodní dodavatelé. Určit minimální cenu také v měně Evropské měnové unie bylo nezbytné i pro B2C tržiště. V tuto chvíli jsou nejčastěji využívanými lokalitami též pro tradiční obchodování se zahraničím právě země Evropské unie, a to i ze strany soukromých osob.

Nejvyšší počet zakázek – tedy poptávek a nabídek – registruje B2C tržiště ABC Českého Hospodářství ze zemí, jako je Francie, Německo, ale i Španělsko. Velmi dobře se touto formou rozjíždí též obchod s Velkou Británií nebo Ruskem. V letošním roce navíc tržiště expandovalo na Slovensko – stejné podmínky pro účast v tendrech se tak nabízejí rovněž našim sousedům.

„Stačí pouze vložit poptávku po konkrétním zboží nebo službě. Jakmile se poptávka rozešle – denně rozesíláme 29 tisíc e-mailů s poptávkami více než 31 tisícům aktivních uživatelů –, začnou se zadavateli hrnout nabídky. Zbývá už jen vybrat si tu nejvýhodnější. Prakticky jen zákazníkům radíme zadat do poptávky žádost o specifikaci i dalších relevantních ukazatelů pro rozhodnutí,“uzavřel Predrag Dukič, spolumajitel internetového B2B tržiště ABC Českého Hospodářství.

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená