Všude se píše o tom, na čem bychom mohli nebo měli ušetřit. Netvrdíme, že šetřit se nemá, to ne. Jsou ale věci, za které má smysl si připlatit.
1. Velká postel s kvalitní matrací
Jakmile si zvyknete na velkou postel, již nebude chtít spát na menší. Připlaťte si za kvalitní matraci, vaše záda vám budou každý den děkovat.
2. Dobrá televize
Elektronika postupem let zlevňuje a na trh přicházejí stále nové a modernější modely. Až budete zvažovat nákup televize, připlaťte si pár tisíc za značku. Chytré televize mají zabudovanou wi-fi, takže není problém sledovat YouTube nebo Netflix.
3. Guacamole
Až se vás v mexické restauraci zeptají, zda si připlatíte za guacamole, neodmítejte. Celé jídlo díky tomuto avokádovému pokrmu dostane jiný rozměr.
Stojí za pozornost věci, za které nemusíte platit?
4. Vlastní bydlení
Zde zbystřete! Myšlenka prvního (startovacího) bydlení se zdá na první pohled fajn, ale ve finále na něm můžete hodně prodělat. Prvních pár let splácíte bance v podstatě jen úroky z hypotéky. Ve chvíli, kdy se chcete přestěhovat, disponujete jen malým objemem vlastního kapitálu. Připočtěte náklady na rekonstrukci, které se vám obvykle nevrátí, a případné poplatky realitní kanceláři. I když to může znít zvláštně, raději zůstaňte v nájmu a šetřete, dokud se vám nepodaří dát dohromady slušný základ na pořízení lepšího a většího bydlení.
5. Dovolená
Peněz za kvalitní dovolenou nebudete nikdy litovat. Zážitky a vzpomínky jsou k nezaplacení.
6. Pořádné boty
Na oblečení si můžete dovolit občas ušetřit, ale o botách to neplatí. Kvalitní kožené boty dlouho vydrží, připlaťte si za ně.
7. Apple Music a spol.
Zapomeňte na desky a CD. Samozřejmě si jich můžete pár nechat a z nostalgie občas přehrát. Ale Apple Music, Spotify a další služby jsou bezednou studnicí hudby, která stojí přibližně stejně jako jedno CD.
8. Dobré životní pojištění
Nikdy nevíte, co se může stát. Pokud máte rodinu, která je na vašem příjmu závislá, životní pojištění by pro vás mělo být samozřejmostí.
9. Pes
Majitelé domácích mazlíčků dobře vědí, že to není levný špás. Krmení, návštěvy zvěrolékaře a očkování něco stojí. Ovšem ta radost, když se vrátíte domů. Nikdo jiný vás nepřivítá tak jako váš pes. A navíc s ním musíte na pravidelné procházky, takže děláte něco i pro své zdraví. Mimochodem, proto je pes lepší než kočka.
Zdroj: A Wealth of Common Sense, článek vyšel na www.investicniweb.cz