FinExpert.e15.cz

8 z 10 řidičů má zkušenost s vejtím do výtluku ve vozovce

Praha 15. února 2011

Podle ankety Direct Pojišťovny si 60 % oslovených řidičů myslí, že tuzemské silnice jsou v horším stavu než minulý rok a výmolů je čím dál více. V souvislosti s najetím do výmolu se řidiči nejčastěji obávají rizika proražení pneumatiky či jiného poškození vozidla (54 %). Dalších 27 % oslovených se obává vzniku dopravní nehody. Z ankety, kterou Direct Pojišťovna uskutečnila koncem ledna, vyplývá, že 4 z 10 řidičů by požadovaly případnou náhradu škody na vozidle po správci komunikace. Případné škody způsobené najetím do výmolu kryje havarijní pojištění Direct Pojištění.

„Osobní zkušenost s vjetím do výmolu má 84 % majitelů řidičského oprávnění. V praxi má motorista šanci na úhradu škody od správce komunikace velmi malou, vymoci likvidaci škody bývá velmi obtížné. Je nutné co nejlépe zdokumentovat okolnosti události, nejlépe za asistence policie, a poté dokázat, že byla přizpůsobena rychlost jízdy stavu vozovky,“ říká Pavel Hašek, manažer technické likvidace pojistných událostí Direct Pojišťovny. „Bezproblémovým řešením škod, které způsobily výmoly, je sjednané havarijní pojištění, z kterého může motorista výše uvedené škody uplatnit,“ dodává Pavel Hašek.

Čtvrtina řidičů v anketě Direct Pojišťovny uvedla, že by si případnou škodu na svém voze opravila na své náklady. Třetina oslovených má sjednáno havarijní pojištění, a proto by se dožadovala náhrady škody od pojišťovny.

Najetí do výmolu v praxi způsobuje poškození pneumatiky společně s disky nebo dalšími podvozkovými částmi vozidla, a takové škody havarijní pojištění pokrývá. Další výhodou havarijního pojištění je, že jsou v něm zahrnuty asistenční služby, které řidiči pomohou vyřešit složitou situaci.

Havarijní pojištění u Direct Pojišťovny

Stejně jako povinné ručení lze i havarijní pojištění u Direct Pojišťovny sjednat pomocí přímých kanálů, tedy za 7 minut na internetových stránkách www.direct.cz nebo na telefonu 221 221 221. Všichni klienti získají nadstandardní asistenční služby již v ceně pojistného. Za každých 12 měsíců beze škod nabíhá klientovi sleva 5 % z pojistného. U havarijního pojištění Direct auto MAXI je při krádeži vozidla automaticky zdarma kryta i dětská autosedačka.

Anketa Direct Pojišťovny byla provedena v polovině ledna 2011 na vzorku 400 řidičů.

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená