FinExpert.e15.cz

8 věcí, kterým se na pohovoru vyhnout

(Inzerce) Chystáte se na pohovor, kterým vám otevře dveře k vysněné práci? Pak byste na takovém pohovoru měli zazářit a přesvědčit personalistu i svého budoucího nadřízeného o svých kvalitách. Vyhněte se následujícím větám a budete mít k získání práce o krok blíž.
8 věcí, kterým se na pohovoru vyhnout

Otázky při pohovoru se víceméně opakují, alespoň v prvních kolech přijímacích pohovorů. Stejně tak se ale opakují chyby uchazečů, proto přijďte na pohovor připravení a neopakujte omyly ostatních.

1. Hlavně nemlčet

Připravte si odpovědi na otázky, o kterých víte, že přijdou. Pokud nebudete mít co říct na otázku: „Proč máte o tuto pozici zájem?“ nebo „jaké jsou vaše silné stránky?“, tak určitě neoslníte, ba naopak.

2. Nechoďte pozdě, ani moc brzo

Pozdní příchod se neomlouvá. Pokud víte dopředu, že to nestihnete, tak personalistovi zavolejte. Přijít o půl hodiny dřív ale také není vhodné. Dobrý dojem tím na nikoho neuděláte, stačí přijít o pět minut dříve.

3. „Ne děkuji, už vím vše“

Na konci pohovoru pravděpodobně tato otázka padne. Mějte proto připravených několik takových otázek, jejichž odpovědi nelze dopředu najít, nebo navažte na některou z otázek, které padly při pohovoru a o nichž byste se toho rádi dozvěděli více.

4. Plat, stravenky a dovolená

Na to rovnou zapomeňte. Zeptat se jako první na výši platu nebo délku dovolené není dobrý krok a už vůbec ne na úvodním setkání. S těmito informacemi by měl první přijít zaměstnavatel. Naopak buďte připraveni říci svoji představu bez vtípků a narážek.

5. V předchozí práci to bylo strašné

Pravděpodobně se vás zeptají, proč opouštíte své dosavadní zaměstnání. Pomlouvat svého bývalého šéfa nebo firmu působí krajně neprofesionálně. I když máte třeba pravdu, tak to personalista nemůže vědět.

6. Hlídejte si styl komunikace

Rozhodně nemluvte sprostě, ale ani příliš upjatě. Chovejte se přirozeně a dávejte si také pozor na neverbální komunikaci. Nervózní pohyby, uhýbání pohledu, nebo naopak moc sebevědomí vám mohou uškodit.

7. Nevyřizujte telefony ani e-maily

Pokud už si zapomenete vypnout zvuk a telefon vám zazvoní, tak se omluvte, ale v žádném případě ho nezvedejte. Ani nepište zprávy.

8. Vaše životní příběhy a sny nikoho nezajímají

Na otázku, kde se vidíte za 5 let, nezačínejte s vyprávěním ideálního života potápěče na Bali, zvláště pokud žádáte o práci v bance. Na výzvu „řekněte nám něco o sobě“ nezačínejte povídáním o brigádě na střední škole, ale držte se událostí, které mají význam pro práci, o kterou se ucházíte.

Jak na pohovor? Zkrátka používejte rozum, chovejte se mile a snažte se sami sebe zdravě prodat. Druhý pokus na první pohovor nepřijde. 

Další článek


 

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená