FinExpert.e15.cz

77 % Čechů, kteří používají slevové a platební karty, by uvítalo jejich sloučení

Praha, 23. 3. 2011

Češi hojně využívají věrnostní a slevové programy. Dle závěrů výzkumu  GE Money Bank, který realizovala agentura STEM/MARK, vlastní průměrný Čech téměř dvě (1,79) slevové karty. Tři čtvrtiny respondentů (77 %), kteří aktivně používají alespoň jednu slevovou kartu, uvedly, že by jim vyhovovalo spojení věrnostních programů a platebních karet. Kartu s takovým bonusovým systémem založeným na partnerství různých obchodníků nabízí GE Money Bank. 

„Lidé mají velký zájem o výhodnější ceny, a tak hojně využívají věrnostní programy. Sloučení takových programů a platební karty poskytuje zákazníkovi větší pohodlí a komfort při nakupování. Proto jsme se touto cestou při sestavování produktů pustili i my,“ říká Josef Jehlík, Business Development Manager, GE Money Bank.

Na otázku, zda by držitelé slevových karet uvítali její sloučení do jedné platební, odpovědělo v průzkumu STEM/MARK kladně celkem 77 % respondentů, kteří aktivně používají alespoň jednu slevovou kartu (v populaci jich je 65 %). U držitelů tří a více slevových či věrnostních karet by tuto možnost ocenilo dokonce 82 % dotázaných.

Ženy mají slevových karet v průměru více (2,16) než muži (1,34). Výsledky šetření ukázaly zájem klientů o platební karty s širokým spektrem slevových a věrnostních programů. Budoucí rozvoj platebních karet tohoto druhu záleží na míře zapojení a užší spolupráci obchodníků s bankovními domy. 

„Aktivně se snažíme reflektovat potřeby našich klientů, kteří si přejí využívat výhod věrnostních programů. K  platebním kartám GE Money Bank proto poskytujeme program bene+. Jeho principem je přímé vracení peněz za každou transakci. U partnerů programu se výše odměny pohybuje až do výše 10 %, mimo ně jde pak o 1 % z platby zpět. Program bene+ je navíc jediný na českém trhu, který vrací zákazníkům přímo hotovost za každý nákup  tj. i mimo síť partnerů, a to bez podmínek a měsíčních stropů. Seznam všech odměn a další informace najdou naši klienti nejen na www.beneplus.cz,“ dodává Josef Jehlík.

Z šetření agentury STEM/MARK vyplývá, že 27 % respondentů vlastní tři a více věrnostních či slevových karet. Nejvíce těchto programů využívají lidé v rozmezí 20 až 40 let. Lidé ve městech nad 100 000 obyvatel jsou častějšími držiteli věrnostních programů v porovnání s menšími městy. Při nákupech zboží využívají výhodnějších věrnostních programů spíše lidé s ukončenou střední či s vystudovanou vysokou školou.
 

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená