FinExpert.e15.cz

5 věcí, které se před vámi ekonomové snaží udržet v tajnosti


Filištín  |  18. 07. 2014 18:49

Přímá a nepřímá úměra většinou platí. Klesá li hodnota měny, stoupá hodnota akcií a naopak klesá li hodnota akcií, roste hodnota měny. Roste li množství akcií, klesá jejich hodnota snižováním podílu na základním kapitálu. Ekonomické pohádky jsou ty nejzáludnější, protože cílem je vylákat protivníka do špatné investice. Čím více se mlží, tím relativně větší jsou zisky z omylů. Při četbě "odborné" literatury není cílem rozkrýt logiku věci, ale naopak naučit budoucí ekonomy jednat nelogicky. Z hlediska časové osy je stále více pracovních prostředků a jejich kvalita i výkon se zvyšuje. Měli bychom se tedy mít stále lépe. Že tomu tak není, je dáno snahou o ekonomické otroctví. Pokud vás protivník nezlomí na ekonomické závislosti, tak vás dostane na závislosti na návykových látkách nebo gamblerství. Pokud by se uměl svět dohodnout na tom co se vyrábět začne a kterou výrobu je třeba ukončit, tak nastanou skokové změny. Je třeba hlídat zda inovace opravdu zlepší budoucí stav. Často se inovovalo jen proto aby se mohla zvednout cena. Budeme li zvyšovat tlak na celoživotní vzdělávání a intuitivní ovládání techniky, tak se dočkáme rychlejšího vývoje. Lékař by neměl být tím kdo léčbou oslabuje lidský rod, ale tím kdo hledá jak vyvinout zdravého jedince který se dožije vysokého věku v duševní i tělesné svěžesti. Na planetě nás přibývá a je třeba hledat rezervy všade.

 | 
foxtrot  |  18. 07. 2014 21:34

Tohle mi prijde jak clanek zhrzeneho studenta, ktereho po roce vyhodili z VSE, protoze tvrdil, ze se nemusi ucit a staci mu selsky rozum.

 | 
Hacker  |  19. 07. 2014 00:00

Pán bude asi ekonom Mám na věc podobný názor jako autor článku. Ekonomie není žádná exaktní věda. Ale jen ekonomové si to myslí a přesvědčili ostatní, že oni tomu rozumí. Haha. Podle toho společnost vypadá.

 | 
gekko  |  20. 07. 2014 06:34

Prosim Te nerozciluj se, ze mas praci, ktera je jen umele vymyslena. Jako vsechny ty poradenske funkce. Proste je to s ekonomii jak s aplikaci na smartphone. Pokud si ji nestahnu, ani nevim, ze existuje.

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená