FinExpert.e15.cz

5 tipů, jak si přivydělávat pokerem

5 tipů, jak si přivydělávat pokerem

V České republice přibývá lidí, kteří nacházejí v pokeru zajímavou formu přivýdělku. Pokud chcete být v turnajích dlouhodobě úspěšní, vyplatí se vám dodržovat několik základních pravidel finanční gramotnosti. Tyto zásady platí pro oblast osobních financí zrovna tak, jako ve světě pokeru.

Pravidelný trénink a studium

Pokud chcete být v pokeru dobří a vydělat si nějaké peníze, zkuste nejprve trénovat a zdokonalovat svoji hru. Hrajte nejdříve s přáteli při „nízkých rekreačních vkladech,“ sbírejte zkušenosti a hodně se učte: existují školy pokeru, využít můžete odborné knihy nebo nejrůznější výuková videa, která jsou dostupná na internetu. Vyplatí se také domácí studium psychologie pokeru. Zejména pak oblastí, které se zabývají například řečí těla, blufováním nebo osobnostní typologií hráčů.

Vytvořte si finanční management

„Jestliže jste v pokeru postoupili na takovou úroveň, že jste ochotni do hry vkládat peníze a měřit své síly v opravdových turnajích, začněte budovat svůj „finanční management.“ Odstartujte tím, že si nastavíte svůj osobní bankroll, tedy celkový objem peněz, které jste ochotni do pokerových turnajů investovat,“ doporučuje Adéla Pecháčková, vycházející hvězda ženského pokeru. Samozřejmě musíte vzít v potaz i riziko případné prohry, kdy o část peněz nebo dokonce o celou sumu přijdete. „V závislosti na své finanční situaci si proto vyčleňte takový obnos, který můžete postrádat, aniž by to ohrozilo fungování vaší domácnosti,“ dodává úspěšná hráčka pokeru, která se touto karetní hrou živí.

Nastavte si limit pro výši vkladu

Součástí „finančního managementu“ je nastavení limitu vašeho vkladu do hry, tak zvaného buy-inu. Tato částka by neměla být vyšší než 5 % celkového objemu vašich finančních prostředků, tedy bankrollu. Nevstupujte do turnajů, které by pro vás mohly v okamžiku prohry představovat nadměrnou finanční zátěž a zacházejte s bankrollem uvážlivě. Postupně navyšujte jeho objem a naučte se vnímat tuto sumu peněz jako nezávislý investiční prostředek. Část peněz, které vyhrajete, proto vždy převádějte na účet bankrollu. Pokuste se co nejméně míchat finance určené pro hru s penězi, které máte vyhrazené pro financování vašich pravidelných životních výdajů.

Štěstí ve hře berte s chladným nadhledem

I když to s pokerem myslíte vážně a začalo se vám nadmíru dařit, nespoléhejte se na to, že tomu tak bude vždy. Štěstí hraje v pokeru zhruba třicetiprocentní roli, je to nestálý faktor. Vyjádřeno mírou pravděpodobnosti, prohrajete zhruba každou pátou hru, ať už jste sebelepší hráč. Zachovejte si chladnou hlavu a nebuďte impulzivní. I z tohoto důvodu je dobré znovu připomenout předchozí bod, tedy promyšlené budování bankrollu, který představuje účinný záchranný polštář pro období, kdy se prostě nedaří.

Promyslete herní strategii

Pokud budete hrát poker pravidelně, měli byste si promyslet vaši dlouhodobou herní strategii. S ohledem na vaše životní okolnosti si ujasněte, jak moc jste ochotni riskovat. Tomu uzpůsobte styl hry. Hráči, kteří hrají agresivně, samozřejmě vyhrávají více peněz. Na druhou stranu se ale musí vyrovnávat s vyšší mírou rizika.

Zdroj: Casino Ambassador

Další článek


 

celkem 2 komentáře

Nejnovější komentáře

Jó, články paní Kamily, to je tedy vždy "úroda" :-) ...
Pepan
12. 11. 2012, 19:21
To si snad děláte prdel, s takovouto slátaninou? Asi...
J.
12. 11. 2012, 15:36

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená