FinExpert.e15.cz

5 tipů, jak levně telefonovat

Otvíráte vyúčtování od svého mobilního operátora a hrozíte se, kolik jste zase provolali?
5 tipů, jak levně telefonovat

Otvíráte vyúčtování od svého mobilního operátora a hrozíte se, kolik jste zase provolali? Máte telefon pod kontrolou? Nebo každý měsíc platíte víc, než byste chtěli? Pak se vám budou hodit naše tipy, jak si volání a posílání SMS zlevnit.

1. Inventura telefonování

Jak dlouho již využíváte svůj současný tarif? Rok, dva, tři… Do nabídek mobilních operátorů jste již dlouho nenahlédli a možná by se zde pro vás našel výhodnější tarif. Výběr výhodného tarifu se ale neobejde bez menší inventury. Prohlédněte si poslední vyúčtování a zjistěte, zda více voláte nebo píšete SMS zprávy. Možná máte nastavený tarif na výhodné volání, ale posíláte spíše textové zprávy.

Zjistěte si, jaké služby máte nastavené a zda je skutečně využíváte. Logicky není výhodné, pokud platíte za internet v mobilu a připojíte jednou za měsíc. Pokud si nejste jisti, za co vše operátorovi platíte, zavolejte si na zákaznickou linku nebo si zajděte do některé z jeho poboček.

2. Optimalizujte svůj tarif

Tam ostatně vaše cesta povede, pokud se rozhodnete svůj tarif optimalizovat. Změnu tarifu po určité době umožňují všichni operátoři na českém trhu. Například společnost Telefónica vám tarif optimalizuje zdarma jednou za měsíc.

Při výběru výhodného tarifu se řiďte počtem provolaných minut a poslaných SMS zpráv, které jste si spočítali během inventury. Je logické, že pokud provoláte měsíčně sto minut, ale předplaceno máte tři sta, platíte za něco, co nevyužíváte.

3. Jeden operátor pro všechny

Komu voláte? Babičce, mamince, nejlepší přítelkyni? Dejte dohromady skupinu lidí, jejichž číslo na svém telefonu ťukáte nejčastěji a vyberte si jednoho „rodinného operátora“. Všichni mobilní operátoři totiž nabízejí výhodné volání do své vlastní sítě nebo tarify, které jsou určeny pro skupinu lidí – partu kamarádů či rodinu. Pod podobnými názvy také produkty hledejte. Například T-Mobile nabízí tarif Rodina, který vás bude stát 750 korun měsíčně, za což budete moci na pět vybraných čísel volat a psát zadarmo.

4. Využijte slevy

Všichni mobilní operátoři nabízí také slevy pro studenty (zpravidla do 26 let). Například u Vodafone pořídíte studentský tarif za necelých 300 korun měsíčně – dostanete 50 minut volání a neomezené SMS zprávy do Vodafone sítě. Tarif pro seniory pořídíte například u společnosti Telefónica za 190 korun měsíčně. V ceně budete mít 40 volných minut a také výhodné volání o víkendech a svátcích.

5. Výměna informací úplně zadarmo

Zavolat si bezplatně na druhý konec světa, poslat příteli zprávu zadarmo… To vše je možné přes internet. Rozmyslete si, zda skutečně potřebujete své aktuální pocity sdělit přes SMS nebo vše může počkat na doma, až si zapnete počítač. Programů pro on-line komunikaci je celá řada – k nejoblíbenějším patří Skype nebo ICQ. Vaším jediným nákladem je v takovém případě připojení k internetu.

Samozřejmě, že internetová komunikace mobilní telefony zcela nenahradí – v průběhu celého dne se dostáváme do situací, kdy je třeba být flexibilní a rychle odpověď nebo vyřídit důležitý telefonát. V takovém případě ale buďte struční a výstižní. A pokud posíláte SMS, hlídejte si počet znaků.

Další článek


 

celkem 21 komentářů

Nejnovější komentáře

Jak nejlevněji volat se dozvíte zde: <a rel="nofo...
Alfons
16. 8. 2013, 22:04
Já volám za 1,21 všude a jsem naprosto spokojenej. m...
Lukáš Hadrávek
26. 1. 2013, 11:09
ha haaaa to je bomba volat za 750kc na 5 cisel ha ...
Jirka
30. 12. 2012, 14:56
Moznosti urcite jsou, treba zalozene na bazi firemni...
to je jedno
12. 11. 2012, 17:17
Hlavním důvodem jsou podmínky obchodní spolupráce. P...
Tom
7. 11. 2012, 10:03

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená