FinExpert.e15.cz

5 situací, kdy vám cestovní pojištění nepomůže

(Inzerce) Každým rokem vyhledají v zahraničí pomoc lékaře desetitisíce lidí. Většinou pojištění finanční náhrady uhradí. Kterých situací byste se měli vyvarovat?
5 situací, kdy vám cestovní pojištění nepomůže

Pamatujte na výluky z pojištění

Cestovní pojištění neznamená automaticky, že za vás pojišťovna zaplatí naprosto všechno. Při sjednávání cestovního pojištění si proto přečtěte podmínky konkrétního cestovního pojištění a vyvarujte se například

  • řízení motorového vozidla, na které nemáte oprávnění. Pokud se vybouráte, neuvidíte od pojišťovny ani halíř.
  • návštěvy psychoanalytika. Psychoterapeutickou pomoc si dopřejte buď před odjezdem na dovolenou, nebo až po návratu z ní.
  • neakutní ošetření zubů. V případě akutní bolestí zubaře samozřejmě co nejrychleji vyhledejte, náklady vám pojišťovna proplatí. Ale výrobu zubních můstku, bělení zubů a další stomatologické služby si nechte na doma.
  • estetických kosmetických zákroků. Augmentaci prsů nebo botoxové výplně vám pojišťovna taktéž neuzná.

Zaplaťte pojistné co nejdříve

Jakmile si pojištění sjednáte, uhraďte pojišťovně příslušnou částku. Dokud pojistník pojistné neuhradí, není pojišťovna povinována poskytnout mu pojistné plnění. V praxi to znamená, že pokud si sjednáte cestovní pojištění a nezaplatíte ho, budete v stejné situaci, jako byste ho vůbec neměli. Pokud potřebujete sjednat cestovní pojištění do zahraničí co nejrychleji, objednejte si ho online. Během pár minut uzavřete smlouvu, přes internet pošlete peníze, kartičku si vytisknete a máte po starostech.

Co jsou rizikové sporty?

Cestovní pojištění standardně nepokrývá úplně všechny aktivity, které můžete na dovolené provozovat. Z běžného pojištění jsou vyjmuty tzv. rizikové nebo také adrenalinové a extrémní sporty. Mezi ty patří například vysokohorská turistika nad 3 500 m. n. m., skialpinismus, horolezectví, rafting, potápění, seskok padákem a další sporty, při kterých vám hrozí zvýšené riziko úrazu. Pro tyto typy sportu si musíte sjednat připojištění k cestovnímu pojištění nebo si vybrat přímo cestovní pojištění pro tyto účely vhodné.

Cestovní pojištění a těhotenství

Vyrazíte-li na dovolenou těhotná, vztahuje se cestovní pojištění pouze na úhradu neočekávaných akutních komplikací během prvních 24 týdnů těhotenství. Určitě se nemůžete vypravit za hranice s úmyslem porodit a myslet si, že za vás náklady na porod v cizině uhradí pojišťovna. Pokud jste na rizikovém těhotenství, nevztahuje se na vás cestovní pojištění vůbec. S cestováním budete muset počkat až po porodu.

Za alkohol si připlatíte

Dávejte si na dovolené dobrý pozor na to, aby se vám nestal úraz v podnapilém stavu nebo stavu, který jste si přivodili jinými omamnými látkami. Pokud se opijete, odněkud spadnete a zlomíte si (v lepším případě jenom) nohu, pojišťovna vám ošetření buď neproplatí vůbec, nebo vám sníží pojistné plnění. To znamená, že při úhradě nákladů za léčbu sáhnete hlouběji do vlastní kapsy.

 

Nenechávejte své zdraví a život náhodě. Před odjezdem na dovolenou si sjednejte cestovní pojištění, které vás ochrání při návštěvě lékaře, při ztrátě zavazadel nebo při způsobení újmy třetí osobě. Online cestovní pojištění si sjednáte během pár minut.

Další článek


 

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená