FinExpert.e15.cz

3D Secure: S kartou od ČS na internetu zaplatíme bezpečně

Praha, 17. června 2014

S platebními kartami České spořitelny jde ode dneška zaplatit na internetu bezpečněji. Spořitelna spouští službu 3D Secure – zabezpečené platby kartou na internetu, díky které budou platby kartou v zabezpečeném internetovém obchodě chráněny ještě jednorázovým SMS kódem. Služba je pro klienty ČS zdarma. Až do konce letošního roku je aktivace služby 3D Secure dobrovolná, od 1. ledna 2015 však už budou muset být všechny platby kartou ČS v zabezpečených internetových obchodech chráněny. Česká spořitelna tak učinila další významný krok k většímu zabezpečení vkladů svých klientů při platbách kartou na internetu.

„Placení kartou na internetu se mezi našimi klienty těší stále větší oblibě. Za prvních pět měsíců letošního roku provedli klienti více než 3,19 milionu transakcí kartou na internetu v celkovém objemu 2,84 mld. Kč. Meziročně jde o téměř 31% růst v počtu a 23% růst v objemu transakcí,“ uvedla Marie Hešnaurová, ředitelka odboru rozvoj platebních karet České spořitelny.

Díky 3D Secure se významně zvýšila bezpečnost transakce. Pokud u sebe klient nemá zároveň kartu i mobil pro přijetí autorizační SMS, platbu nelze provést. Pro placení kartami na internetu mluví i návazná služba chargeback, při níž v rámci reklamačního řízení Česká spořitelna řeší jménem klienta a v jeho zájmu možné obtíže s internetovým obchodem, ale i kvalitou, kvantitou nebo druhem zaplaceného zboží či služby. Potvrdí-li se oprávněnost reklamace, klient o své peníze nepřijde. Banka tak za klienta například vyřeší, když se zaslané zboží liší od popisu na webu, je poškozené nebo jde o padělek nebo když klient zboží vůbec neobdrží, obchodník nedodrží termín dodání a podobně. Službu chargeback mohou klienti využít při platbě kartou na internetu i u obchodníka.

Zaplatit zabezpečeně s 3D Secure je možné u těch prodejců, kteří tuto technologii podporují. V České republice je to téměř 100 % internetových obchodníků (v zahraničí cca 50 %). Zabezpečenou platební bránu lze poznat podle log kartových asociací.

Na aktivaci služby 3D Secure budou klienti poprvé upozorněni přímo při nákupu na internetu. Automaticky jim bude pro autorizační SMS nabídnuto číslo, které mají nastavené pro autorizaci plateb ve službě SERVIS 24. Aktivovat službu si ovšem mohou i jinými způsoby: v internetovém bankovnictví, telefonicky na bezplatné lince 800 207 207, případně v libovolné pobočce České spořitelny. Již nyní si musí službu aktivovat klienti, kteří si změní limity pro platby kartou na internetu. Stejně tak si klient musí službu aktivovat  při žádosti o novou kartu, pokud s touto kartou chce platit na internetu.

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená