FinExpert.e15.cz

2804: Microsoft představil Windows Server 2003

...a další gigant, IBM, uvádí na trh software Tivoli pro správu systémů

Microsoft uvedl na trh integrovanou serverovou platformu Windows Server 2003. Platforma umožňuje propojit aplikace, sítě i webové služby využívající nové technologie .NET a snížit celkové náklady na její provoz.

 

Při uvedení operačního systému Microsoft Windows Server 2003 na trh představil Unisys řadu služeb a produktů, které zvyšují užitnou hodnotu platforem Microsoft pro aplikace užívané velkými organizacemi. Nabídka je výsledkem spolupráce mezi Unisysem a Microsoftem.

 

Autodesk představil aplikaci Autodesk Envision(tm) 8, dříve známou jako Autodesk(r) OnSite Desktop. Jedná se o nástroj pro práci s geografickými informačními systémy (GIS) a návrhy pro profesionály z oblasti mapování, inženýrství a územního rozvoje.  Autodesk Envision 8 umožňuje profesionálům vizualizovat, analyzovat, upravovat a zveřejňovat 2D a 3D prostorová data v komplexních situacích.

 

Borland Software Corporation představila svoji strategii řízení životního cyklu aplikací (ALM - Application Lifecycle Management) pro platformu Microsoft .NET, která sdružuje vývojové fáze softwarových aplikací: definici, návrh, vývoj, testování, nasazování do provozu a provozní správu.

 

V polovině dubna dosáhl celkový počet prodaných kusů MD walkmanů SONY v evropských zemích pěti miliónů. Firma uvádí na český trh nové typy kapesních minidiskových rekordérů umožňující stahování hudby z internetu či harddisku PC ve formátech MP3, Atrac 3 atp.

 

Balíček řešení IXOS-DataArchiving for Siebel ukládá starší údaje ze Siebelu na archivní server IXOS-eCONserver bez narušení jejich dostupnosti v systému. Uživatelé mají k dispozici historii zákazníka v celém rozsahu, aniž by takové množství informací negativně ovlivnilo výkonnost systému.

 

Česká pobočka společnosti SuSE uvedla na trh lokalizovanou verzi produktu SuSE Linux 8.2 CZ. Hlavním rysem nové verze je racionalizace instalace a správy systému.

 

Alcatel, přední světový dodavatel řešení širokopásmového přístupu, oznámil dohodu se společností BellSouth o dodávkách zařízení technologie DSL, které zajistí 100% pokrytí v oblasti Jižní Karolíny.

 

Dell představil jednoprocesorovou osobní pracovní stanici Precision Workstation 360, která přináší řadu inovací a v současnosti je dostupná všem evropským zákazníkům. V ostatních regionech bude v prodeji během nejbližších dnů. Zvýšení výkonu je důsledkem použití nového chipsetu Intel(r) 875P, optimalizovaného pro pracovní stanice.

 

Na konferenci developerWorksLive! v New Orleansu představila společnost IBM balík umožňující obchodním partnerům, kteří vyvíjejí a prodávají software, dodávat řešení založená na systému Linux s hardwarem a softwarem IBM, který je přímo navržen pro trh malých a středně velkých firem.

 

Mezi nové funkce zvyšující flexibilitu řešení Embedded Security Subsystem, zabudovaného ve vybraných noteboocích IBM ThinkPad a stolních počítačích NetVista, patří možnost bezpečného roamingu a použití smart karet při autentizaci.

 

IBM uvádí na trh software Tivoli pro správu systémů, který přináší možnosti autonomní správy a integrace s produkty jiných výrobců. Má firmám pomoci těsněji provázat informační systémy s obchodními požadavky. Cílem je snížit komplikovanost integrovaných heterogenních prostředí a usnadnit práci koncovým uživatelům.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená